Με το ενάμισι πόδι στον τελικό του Κυπέλλου Ρουμανίας ο Μαρίνος Ουζουνίδης

Σημαντικό προβάδισμα για πρόκριση στον τελικό Κύπελου Ρουμανίας πήρε η Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα του Μαρίνου Ουζουνίδη που νίκησε την Σιρινεάσα με 3-0.

Η Κραϊόβα με απολύτως επιθετική εμφάνιση και παρουσία νίκησε με 3-0 την Σιρινεάσα στην έδρας της, κερδίζοντας ένα μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ρουμανίας.

Το σκορ άνοιξε ο Οβιντιού Μπικ πολύ νωρίς, μόλις στο 9ο λεπτό που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Ο Αλεξάντρου Τουντόριε έφτασε στο 2-0 μόλις στο δεύτερο λεπτό του 2ου ημιχρόνου. Στο 85ο λεπτό ο Ματέο Φεντέλ ολοκλήρωσε την επιτυχία της Κραϊόβα επί της Σιρινεάσα.

Ο επαναληπτικός θα πραγματοποιηθεί στις 12 Μάϊου στην έδρα της Σιρινεάσα όπου ο Εβρίτης τεχνικός καλείταινα αποδείξει ότι έχει μια θέση στο τελικό.