Α1 Γυναικών: Επανέναρξη στο πρωτάθλημα με 7 γκολ της Προκοπίδου επί της Πυλαίας

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στο β’ ημίχρονο το Πανόραμα νίκησε την Κυριακή με 22-14 τον ΑΕΣΧ Πυλαίας για την Α1 Χάντμπολ Γυναικών με την θρακιώτισσα Ελένη Πορκοπίδου να είναι σε δαιμονιώδη φόρμα κατά την επανέναρξη.

Στην αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 11-9 στο α’ ημίχρονο, αλλά οι παίκτριες της Έλλης Κουμιτσάρσκα στο δεύτερο μέρος ήταν εκπληκτικές στο αμυντικό κομμάτι, δέχθηκαν μόλις τρία γκολ κι έφτασαν άνετα εντέλει στο +8.

Ήταν η δεύτερη φετινή νίκη για το Πανόραμα, με την Προκοπίδου να είναι πρώτη σκόρερ με 7 τέρματα και την Τσαουσίδου να έχει 6 γκολ. Η ομάδα της Πυλαίας με 6 βαθμούς είναι πλέον στο -6 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ. Αναλυτικά οι βαθμολογίες ανά όμιλο: