Έπαιξε 20 λεπτά κόντρα στην πρωτοπόρο Μπεσίκτας ο Σιώπης αλλά δεν απέτρεψε την βαριά ήττα της Αλάνια

Την εκτός έδρας ήττα με 3-0 γνώρισε η Αλάνια του Μανώλη Σιώπη από την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, Μπεσίκτας.

Ο διεθνής μέσος Μανώλης με καταγωγή από το Τυχερό Έβρου πέρασε ως αλλαγή στο 71ο λεπτό στη θέση Σαλίχ Ουτσάν αλλά δεν κατάφερε ν΄ αλλάξει κάτι υπέρ της Αλάνια που μέχρι εκείνη τη στιγμή έχανε ήδη με 2-0.

Όσον αφορά την έκβαση του σκορ, η Μπεσίκτας άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Τζένκ Τοσούν που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Ωστόσο στο δεύτερο μέρος η ομάδα της πρωτοπόρου Μπεσίκτας υπερίσχυσαν και πέτυχαν άλλα δύο τέρματα με τους Ρασίντ Γκεζάλ στο 58΄και Ζόρζ-Κεβέν Ν΄Κουντού στο 84′ αντίστοιχα.