Super League: Νικήθηκε από την άσπρη βούλα ο Γκαραβέλης στην ισοπαλία με την Λαμία του Βασιλακάκη

Ισόπαλοι αναδέιχθηκαν Λαμία και Βόλος με 1-1 για την 2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League.

Bασικός για τους γηπεδούχους ο πρώην κεντρικός της Ξάνθης Θοδωρής Βασιλακάκης, ενώ για τους Βολιώτες επέστρεψε κάτω από την εστία ο πρώην κίπερ της Ξάνθης και του Πανθρακικού Θανάσης Γκαραβέλης.

Το τελικό διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά, αφού στο 85′ ο Κρητικός άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Ντέλετιτς να νικά τον Γκαραβέλη από την άσπρη βούλα τρία λεπτά αργότερα για το τελικό 1-1.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα ο Βόλος προσπέρασε τον ΠΑΣ Γιάννενα και είναι στην κορυφή των πλέι άουτ με 35 βαθμούς, ενώ η Λαμία έμεινε στην 11η θέση με 27 βαθμούς, 6 πάνω από τον προτελευταίο Παναιτωλικό.