Handball Premier: Σκόρερ τεσσάρων τερμάτων ο Αραμπατζής στην νίκη της ΑΕΚ επί του Άρη Νίκαιας

Το νικηφόρο σερί της (7/7) συνέχισε η ΑΕΚ που επιβλήθηκε 39-23 του Άρη Νικαίας στην αίθουσα «Γ. Κασιμάτη» του ΟΑΚΑ για την 9η αγωνιστική της Handball Premier.

Η «Ένωση» ήταν κυριάρχη από το πρώτο μέρος, παρά τη φιλότιμη προσπάθεια των φιλοξενούμενων να φανούν ανταγωνιστικοί, ολοκληρώνοντας το ημιχρόνο με υπέρ της σκορ 18-9. Στην επανάληψη η ΑΕΚ διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα και έφτασε άνετα στο τελικό 39-23.

Το παιχνίδι ήταν μια καλή ευκαιρία για τον Δημήτρη Δημητρούλια να κάνει ροτέισον και να δώσει χρόνο συμμετοχής σε νεαρότερους αθλητές.

Ο Εβρίτης διεθνής εξτρέμ των κιτρινόμαυρων Βαγγέλης Αραμπατζής αγωνίστηκε παρά το ροτέισον και σημείωσε 4 τέρματα.