Volley League: Χωρίς Χαραλαμπίδη ο ΟΦΗ πήρε το ντέρμπι με τον Μίλωνα του Δαρίδη

Την δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο ΟΦΗ απέναντι στον Μίλωνα στο Γυμναστήριο του Μίλωνα στην Νέα Σμύρνη μετά από μια γεμάτη αναμέτρηση που κρίθηκε στο πέμπτο σετ.

Οι Νεοσμυρνιώτες παρότι βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ δεν κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη. Πιο συγκεκριμένα, προηγήθηκαν με 1-0 και 22-25 με τους Κρητικούς να απαντάνε άμεσα για το 1-1 με 25-23.

Ο Μίλωνας καταφέρνει να πάρει κεφάλι στο σκορ σχετικά εύκολα κάνοντας το 1-2 με 17-25 αλλά ο ΟΦΗ βρίσκει άμεση ισοφάριση σε 2-2 με 30-28, οδηγώντας την αναμέτρηση στο πέμπτο σετ.

Εκεί ο ΟΦΗ ήταν ανώτερος και με περισσότερες λύσεις και προηγούμενος 12-8 κατάφερε να πάρει την νίκη με 3-2, κάνοντας το 15-11.

Για τον τυπικά γηπεδούχο ΟΦΗ, ο Σωκράτης Χαραλαμπίδης δεν αγωνίστηκε καθόλου ενώ για τον Μίλωνα, ο Ορεστιαδίτης λίμπερο, Άκης Δαρίδης τελείωσε την αναμέτρηση με 61% υποδοχή και 35% άριστες.