Αποκλεισμός του Δημήτρη Σιώπη με τη Μιχαλόβτσε στα πέναλτι για το κύπελλο Σλοβακίας

Με τον Εβρίτη αμυντικό Δημήτρη Σιώπη να αγωνίζεται για ένα ημίχρονο η Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε δεν κατάφερε να συνεχίσει στην επόμενη φάση του κυπέλλου Σλοβακίας.

Ο δεξιός οπισθοφύλακας Δημήτρης Σιώπης από το Τυχερό Έβρου ξεκίνησε στην αρχική εντεκάδα της Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε ώσπου αντικαταστάθηκε από τον Δημήτρη Πόποβιτς με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Στο 40ο λεπτό είχε αντικρίσει την κίτρινη κάρτα.

Η ομάδα της Ζέμπλιν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 από το 36′ που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρονου. Στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 58′ έχοντας ως σκόρερ τον Πόποβιτς. Με την ισοπαλία να πάει μέχρι το τέλος του αγώνα οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, αλλά δίχως ν’ αλλάξει κάτι στο σκορ και να παραμένει στο 1-1 φτάσαμε στη διαδικασία της ρώσικης ρουλέτας.

Στα πέναλτι οι φιλοξενούμενοι της Κόσιτσε επικράτησαν με 5-3 και συνεχίζουν στην επόμενη φάση του κυπέλλου Σλοβακίας, ενώ οι γηπεδούχοι της Μιχαλόβτσε σταμάτησαν στην 4η φάση.