LIVE η εξέλιξη στους αγώνες της 13ης αγωνιστική της Super League 2

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες της 13ης αγωνιστικής της Super League 2, η οποία ξεκινησε το Σάββατο με τον αγώνα Ιωνικός Νίκαια – ΑΟ Ξάνθη. Από τους αγώνες αυτούς θα εξαρτηθεί η βαθμολογική θέση του ΑΟΞ και η διαφορά του από την κορυφή.

Καλησπέρα! Ο ΑΟΞ δεν αγωνίζεται σήμερα αλλά το ThrakiSportS ανοίγει αυτό το live γιατί πλέον η ομάδα της Θράκης οφείλει να έχει το νου της στα άλλα παιχνίδια και να παρακολουθεί την εξέλιξη στα υπόλοιπα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής της SL2.

Ωρα 13:25 Πρώτο χρονικά ξεκινά το παιχνίδι Εργοτέλης – Δόξα Δράμας στο Παγκρήτιο, το οποίο διεξάγεται τόσο νωρίς προφανώς για συγκοινωνιακούς λόγους.

Ωρα 13:28 Για τους ίδιους λογους στις 13:45 ξεκινά στην Άρτα η αναμέτρηση ανάμεσα στους ουραγούς ΑΕ Καραϊσκάκης και ΟΦ Ιεράπετρας.

Ωρα 13:33 Στις 14:45 ξεκινούν τα παιχνίδια Χανιά – Λεβαδειακός κα Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα.

Ωρα 13:36 Η αγωνιστική ολοκληρώνεται στις 20:30 το βράδυ με το ντέρμπι ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Διαγόρα.

Ωρα 13:39 Θα μείνουμε μέχρι τότε να δουμε πως εξελίσσονται τα παιχνιδια, μετά το 1-1 της Ξάνθης με τον Ιωνικό χθες στη Νίκαια.

Ωρα 13:42 Γκολ στην Κρήτη για τον Εργοτέλη. Τσέλιος και πάλι ο σκόρερ για τους γηπεδούχους και πρωτοπόρους στο 7ο λεπτό. Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 1-0

Ωρα 13:46 Ξεκίνησε μόλις το παιχνίδι και στην Αρτα ανάμεσα σε ΑΕ Καραϊσκάκης και ΟΦ Ιεράπετρας.

Ωρα 13:50 Στεφανάκος, Σπυρόπουλος, Μαρινάκης, Μαυριάς, Μπελεβώνης, Τάσιος, Νιμπά, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Μενσά, Αγγελόπουλος η 11άδα του Κολιτσιδάκη στην Δοξα Δράμας, προσεχή αντίπαλο και μάλιστα δις της Ξάνθης.

Ωρα 13:53 Γκολ την Αρτα. Μόλις στο 4ο λεπτο της αναμετρησσης ανοιγει το σκορ με σουτ ο Λόβριτς. ΑΕ Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας 1-0

Ωρα 13:56 Αξίζει να σημειωθεί ότι για τους φιλοξενούμενους από την Κρήτη έχει ξεκινήσει στοι αρχικό σχήμα ο Εβρίτης Στράτος Χιντζίδης.

Ωρα 13:59 Για τον Εργοτέλη κανονικά στο σχήμα της αρχικής ενδεκάδας ο iron man θρακιωτης αρχηγός του Χρήστος Μπάτζιος.

Ωρα 14:08 Γκολ στην Αρτα. Ισοφαρίζει πριν τα μισά του ημιχρόνου η ομάδα της Κρήτης με σουτ του Κούστα. ΑΕ Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας 1-1

Ωρα 14:12 Αν παραμείνει αυτο το αποτέλεσμα στην Κρήτη μέχρι τέλους ο Εργοτέλης θα αποσπαστεί από την Ξάνθη 11 βαθμούς αλλά πάντα ο ΑΟΞ έχει ματς λιγότερο.

Ωρα 14:16 Υπενθυμίζεται ότι την Τετάρτη η Ξάνθη θα φιλοξενήσει στα Πηγάδια την Δόξα Δράμας και την άλλη Κυριακή θα παίξουν Δόξα – ΑΟΞ στην Δράμα.

Ωρα 14:19 Τελος πρώτου 45λεπτου στο Ηράκλειο της Κρήτης. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Εργοτέλης – Δοξα Δράμας 1-0

Ωρα 14:26 Γκολ στην Αρτα για τους φιλοξενούμενους με Θρακιώτικη υπογραφή. Ο Στράτος Χιντζίδης βάζει μπροστά. ΑΕ Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας 1-2

Ωρα 14:31 Ξεκινά το δευτερο ημίχρονο στην Κρήτη

Ωρα 14:33 Τελος πρώτου 45λεπτου στην Αρτα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΑΕ Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας 1-2

Ωρα 14:38 Γκολ για τον Εργοτέλη στην Κρήτη και ενώ πιο πριν η Δόξα Δράμας είχε δοκάρι με τον Μενσά για να ισοφαρίσει. Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 2-0

Ωρα 14:42 Σε λίγο ξεκινούν και τα παιχνίδια Χανιά – Λεβαδειακός και Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα

Ωρα 14:45 Οι πρώην της Ξάνθης Μεχία και Πολέτο στο αρχικό σχήμα για τον Λεβαδειακό στα Χανιά.

Ωρα 14:48 Στην Λάρισα ξεκινά για πρώτη φορά μετά την πρεμιέρα απέναντι στον ΑΟΞ ο πρώην διεθνής γκολκίπερ Παναγιώτης Γλύκος, που είχε τραυματιστεί τότε.

Ωρα 14:50 Γκολ στο Ηράκλειο. Στο 64′ με πλασέ του Μανουσάκη οι γηπεδούχοι κλειδώνουν την νίκη. Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 3-0

Ωρα 14:53 Στην αρχική 11άδα των φιλοξενούμενων Τρικάλων στο θεσσαλικό ντέρμπι ο πρώην του ΑΟΞ Παντελής Ριζογιαννης

Ωρα 14:56 Εχει ξεκινήσει το δευτερο ημιχρονο και στο ΑΕ Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας.

Ωρα 15:00 Αυτήν την ωρα ξεκινά και το ματς Ολυμπιακος – Λαμία για την SL1

Ωρα 15:02 Γκολ στην Αρτα. Ισοφαρίζει η γηπεδούχος ομάδα με σουτ του Δουμτσιου. ΑΕ Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας 2-2

Ωρα 15:03 Γκολ στην Κρήτη. Νεο γκολ για τους γηπεδούχους με τον Πατρινό, έχει αδειάσει η Δόξα Δράμας. Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 4-0

Ωρα 15:06 Γκολ στην Κρήτη. Νεο γκολ για τον Εργοτέλη. Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 5-0

Ωρα 15:09 Γκολ στην Αρτα. Ο Κουστα με σουτ ξαναδίνει το προβάδισμα στην ομάδα της Κρήτης. ΑΕ Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας 2-3

Ωρα 15:12 Γκολ στο Ηράκλειο. Διαστάσεις θριάμβου στην νίκη των πρωτοπόρων. Νέος σκορερ ο Μπουρσελης. Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 6-0

Ωρα 15:15 Συνοπτικά τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα: Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 6-0 περίπου πέντε λεπτά πριν το τέλος, ΑΕ Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας 2-3 περίπου 20 λεπτά πριν το τέλος, Χανιά – Λεβαδειακός 0-0 και Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα 0-0 στο ημίωρο των αναμετρήσεων.

Ωρα 15:18 Θυμίζουμε ακόμα ότι η αγωνιστική ξεκίνησε χθες με το Ιωνικός – ΑΟ Ξάνθη 1-1 και ολοκληρώνεται στις 20:30 το βράδυ με το ντέρμπι της αγωνιστικής Παναχαϊκή – Διαγόρας.

Ωρα 15:21 Τελος του αγωνα στο Ηράκλειο Κρήτης. Βαριά ήττα για την προσεχή αντίπαλο του ΑΟΞ, στο +11 από την ομάδα της Ξάνθης οι πρωτοπόροι. Τελικό αποτέλεσμα: Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 6-0

Ωρα 15:25 Πεντε λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου στα δυο ματς που ξεκίνησαν 14:45 και παραμένουν χωρίς σκορ.

Ωρα 15:28 Ολοκληρώνεται σε λίγο και το ματς στην Αρτα, πάντα προηγείται και είναι κοντά στην πρώτη νίκη ο ΟΦΙ.

Ωρα 15:32 Ημίχρονο στην Κρήτη. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Χανιά – Λεβαδειακός 0-0

Ωρα 15:34 Ημίχρονο και στην Φιλιππούπολη. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα 0-0

Ωρα 15:37 Λήξη του αγωνα στην Αρτα. Μεγάλο διπλό για τους Κρητικούς. Τελικό αποτέλεσμα: ΑΕ Καραϊσκάκης – ΟΦ Ιεράπετρας 2-3

Ωρα 15:40 Συνεπώς έχουμε τελικά αποτελέσματα στα μισά παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής. Ενας άσσος (του Εργοτέλη), ένα διπλό (του ΟΦΙ) κα μια ισοπαλια στο Ιωνικός – Ξάνθη

Ωρα 15:50 Θυμιζουμε οτι εχουμε και ένα βραδινό παιχνίδι. Αυτό ανάμεσα σε Παναχαϊκή και Διαγόρα, δυο ομάδες που είναι αμφότερες πάνω από την Ξάνθη στη βαθμολογία.

Ωρα 16:00 Εχει ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο στα δυο εν εξελίξει παιχνίδια, πάντα χωρίς σκορ και στα δυο

Ωρα 16:10 Στα μισά του δευτερου ημιχρόνου Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα 0-0 και Χανιά – Λεβαδειακός επίσης στο 0-0

Ωρα 16:20 Μένει ένα δεκάλεπτο περίπου συν τις όποιες καθυστερήσεις χωρίς να εχει μπει γκολ στα δυο ματς.

Ωρα 16:30 Συμπληρώνεται το 90λεπτο σε λιγο, πάντα χωρις σκορ στα δυο αυτά ματς, αποτελέσματα που μάλλον συμφέρουν την Ξάνθη.

Ωρα 16:33 Τελος του αγωνα στην Φιλιππουπολη της Λάρισας. Δεν υπάρχει σκορ. Τελικό αποτέλεσμα: Απόλλων Λάρισας – Τρίκαλα 0-0

Ωρα 16:36 Τελος του αγωνα και στην Κρήτη. Ουτε εδώ μπήκε γκολ μετα από 90 λεπτά. Τελικό αποτέλεσμα: Χανιά – Λεβαδειακός 0-0

Ωρα 16:40 Συνεπώς έχουμε τελικό αποτέλεσμα στα πέντε από τα έξι παιχνίδια της αγωνιστικής, μένει πλέον μόνο το βραδινό της Πάτρας

Ωρα 16:53 Απο την στιγμη που Χανιά και Τρίκαλα δεν κέρδισαν, παραμένει μόνη στην 6η θέση η Ξάνθη, δυο βαθμούς πάνω από τις προαναφερθείσες ομάδες.

Ωρα 16:57 Υπενθυμίζεται ότι η πρώτη εξάδα θα παίξει πέντε αγωνιστικές πλέι οφ στο τέλος, οι υπολοιπες ομάδες θα παίξουν στα πλέι άουτ.

Ωρα 17:20 Στη βαθμολογια πλέον ο Εργοτέλης έχει 28 (στο +11 από Ξάνθη). Δευτερος ο Λεβαδειακός με 24 (-4 από Εργοτέλη και +7 από Ξάνθη που πάντα εχει ματς λιγότερο).

Ωρα 17:25 Με την Ξάνθη να έχει 17 βαθμούς, υπενθυμίζεται ότι επάνω της είναι η Παναχαϊκή με 18 και επίσης ματς λιγότερο, ο Ιωνικός με 22 βαθμούς και με 23 ο Διαγόρας που επίσης έχει ματς λιγότερο.

Ωρα 17:30 Σε τρεις ωρες το Παναχαϊκή – Διαγόρας, θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη του από αυτό το ποστ, τα λέμε τότε

Ωρα 17:54 Οπως μεταδίδει το ThrakiSportS υπάρχει πληροφορία ότι έχει υποβάλει παραίτηση ο Θανάσης Κολιτσιδάκης από τον πάγκο της Δόξας Δράμας. Λεπτομέρειες με ενα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 18:19 Για όσους είναι λάτρεις του στίβου, ξεκινάει αυτην την ώρα ο αγώνας της Βούλας Παπαχρήστου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Τορουν, το ThrakiSportS και στην Πολωνία μεταδίδει. Λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 18:40 Θυμιζουμε για όσους απορουν οτι αυτο το live θα μεινει ανοιχτο για να καλυψει την εξελιξη και στον αγώνα Παναχαϊκή – Διαγόρας Ρόδου που ξεκινά στις 20:30

Ωρα 18:45 Μια ώρα νωρίτερα, σε τρία τέταρτα από τωρα, θα ξεκινήσει και το μεγάλο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Αρη για την Super League 1.

Ωρα 19:08 Για την SL1 ο Παναιτωλικός νίκησε 1-0 τον Βόλο. Μετράμε αντίστροφα για το ντέρμπι ΠΑΟΚ-Αρη

Ωρα 19:25 Ξεκινά το ματς σε πεντε λεπτά στην Τουμπα αλλά θυμίζουμε ότι έχουμε και πιο βραδινο ματς.

Ωρα 19:40 Για οσους ενδιαφέρονται η Βουλα Παπαχρηστου αναδείχθηκε 5η στον τελικό του τριπλούν στο Ευρωπαϊκό του Τορούν.

Ωρα 19:52 Επίσης ο Αρης εχει πετύχει γκολ και προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ στην Τουμπα

Ωρα 20:01 Θυμίζουμε στα ματς της SL2 οτι είχαμε το εντυπωσιακό 6-0 του Εργοτέλη επί της Δόξας Δράμας που διατηρεί τους κρητικούς στην κορυφή, ενώ ο δεύτερος Λεβαδειακος έμεινε στο 0-0 στα Χανιά και περιμένει το Παναχαϊκή – Διαγόρας.

Ωρα 20:23 Νεώτερα απο το ρεπορταζ με την Δοξα Δραμας αναφέρουν ότι ο Θανάσης Κολιτσιδάκης διαψεύδει παραίτηση αλλά την ίδια ώρα υπάρχουν δημοσιεύματα που αναφέρουν ως έτοιμο διάδοχο τον Κομοτηναίο Κώστα Βασιλακάκη. Λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 20:30 Ξεκινά στην Πάτρα το Παναχαϊκή – Διαγόρας με το οποιο πέφτει η αυλαία της 13ης αγωνιστικής.

Ωρα 20:40 Ειλικρινά δεν ξέρουμε ποιο είναι το αποτέλεσμα που ευνοεί την ομάδα της Ξάνθης, επειδή αρκετοί ρωτάτε. Ισως η ισοπαλία.

Ωρα 20:55 Στα μισά του πρώτου μερους τιποτα ενδιαφέρον στην Πάτρα. Στα μισά του δευτερου μερους της Τουμπας εξακολουθεί να προηγείται ο Αρης

Ωρα 20:58 Γκολ στην Τουμπα για τον Αρη και 0-2 επί του ΠΑΟΚ

Ωρα 21:01 Γκολ και στην Πάτρα για τον Διαγόρα. Με τον Λινάρδο σκορερ. Παναχαϊκή – Διαγόρας 0-1

Ωρα 21:10 Δραματικά λεπτά στην Τουμπα αλλά το σημαντικό είναι ότι αν νικησουν οι Ροδίτες αποσπώνται αρκετά από Ξάνθη – και έχουν νικήσει και στο πρώτο ματς.

Ωρα 21:17 Ημιχρονο στην Αγια. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Παναχαϊκή – Διαγόρας Ρόδου 0-1

Ωρα 21:23 Δραματικη εξελιξη και τελος στο ντέρμπι της Τούμπας με ισοπαλια 2-2 με δυο γκολ των γηπεδούχων στο τέλος, το τελευταιο με πέναλτι

Ωρα 21:30 Ξεκινά το δευτερο ημιχρονο στην Πάτρα.

Ωρα 21:40 Τρομερο οριζοντιο δοκάρι για να ισοφαρίσει η Παναχαϊκή. Παραμένει το 0-1 στην Αγυιά.

Ωρα 22:00 Μενει κανα 20λεπτο για το τέλος του ματς, παραμένει το 0-1 που αν παραμείνει θα φέρει τον Διαγόρα μόνο δεύτερο.

Ωρα 22:18 Μπαινουμε στις καθυστερήσεις στην Πάτρα, κρατά το 0-1 ο Διαγόρας

Ωρα 22:24 Δοκάρι για την Παναχαϊκή στο τελευταιο λεπτο των καθυστερήσεων. Χάθηκε το άχαστο

Ωρα 22:26 Τελος του αγωνα και δευτερος ο Διαγόρας, στο +9 από την Ξάνθη και στο -2 από τον πρωτοπόρο Εργοτέλη. Τελικό αποτέλεσμα: Παναχαϊκή – Διαγόρας 0-1

Ωρα 22:29 Τέλος σε αυτό το μαραθώνιο σχεδόν 9 ωρων live. Δειτε αναλυτικά και συνοπτικά τα αποτελέσματα, την βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική στο επόμενο λινκ.