6ος πανελληνιονίκης στο αγώνισμα των υπεραθλητών ο Αναστάσιος Νταλλαρης του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής

Ολοκληρώθηκε το απόγευμα του Σαββάτου το έπταθλο των ανδρών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας.

Ανάμεσα στους εξι που ολοκλήρωσαν τον αγώνα ήταν και ο Αναστάσιος Νταλλαρης του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής. Συγκέντρωσε 4.026 πόντους και στο τέλος πανηγύρισε μαζί με τους άλλους πέντε που κατάφεραν να ολοκληρώσουν το πιο επίπονο αγώνισμα του φετινού Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Νικητής και πανελληνιονίκης αναδείχθηκε ο Άγγελος Ανδρέογλου. Ο αθλητής του ΣΚΑ Δράμας είχε μόλις έναν βαθμό διαφορά από τον Άρη Περιστέρη, ωστόσο στα 1000μ. έκανε εξαιρετική εμφάνιση και με 2:50.57 όχι μόνο κατέλαβε την πρώτη θέση, αλλά κατέκτησε και τον τίτλο στο έπταθλο.

Στη δεύτερη θέση έμεινε ο Περιστέρης με 5.317 βαθμούς, ενώ τρίτος κατετάγη ο αδερφος του νικητή Αντώνης Ανδρέογλου με 5.126 βαθμούς. Παρακάτω αναλυτικά τα αποτελέσματα αλλά και μια ακόμα φωτο του Νταλλαρη με τους αδερφοους Ανδρεογλου που κατέκτησαν την 1η και 3η θεση αντίστοιχα