Αγωνίστηκε 87 λεπτά ο Ριέρα στο χωρίς νικητή ντέρμπι ανάμεσα σε Ανόρθωση και ΑΕΛ

Στο βαθμό της ισοπαλίας έμειναν η Ανόρθωση με την ΑΕΛ στην έδρα της πρώτης στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος.

Ο πρώην επιθετικός του Πανθρακικού και νυν της ΑΕ Λεμεσού, Σίτο Ριέρα αγωνίστηκε για 87 λεπτά όταν και αντικαταστάθηκε από τον Αβντιγιάι. Πραγματοποίησε και μια καλή ευκαιρία για να σκοράρει στο 7′ όταν το σουτ που έπιασε έξω από την περιοχή, βρήκε τον Λόρια να αποκρούει δύσκολα στη γωνιά του σε κόρνερ.

Στο ντέρμπι που πραγματοποιήθηκε στο «Α. Παπαδόπουλος» Ανόρθωση και ΑΕΛ έμειναν στο ισόπαλο 0-0, με την ομάδα της Λεμεσού να χάνει την κορυφή και να υποχωρεί στην τρίτη θέση (-2) και την «Κυρία» αφενός να μην μπορεί να πλησιάσει τους γαλαζοκίτρινους (-4) κι αφετέρου να απομακρύνεται ακόμη περισσότερο από την πρώτη θέση (-6).