Έγινε αλλαγή ο Μανώλης Σιώπης στη νέα νίκη της Αλάνια επί της Σίβα με 3-1

Με 3-1 επικράτησε η Αλάνιασπορ της Σιβασπορ στον αγώνα που ξεκινησε το Σάββατο, διεκόπη λόγω βροχής και συνεχίστηκε για να ολοκληρωθεί το μεσημέρι της Κυριακής.

Ο Μανώλης Σιώπης που είχε ξεκινήσει ως βασικός το Σάββατο παρέμεινε στον αγώνα μέχρι το 72′ οπότε και αντικαταστάθηκε από τον Γκιουλσελαμ.

Στο σημείο εκείνο το σκορ ήταν ήδη 3-0 αφού πέρα από το τέρμα του Ακσόι το… Σάββατο, στο 14ο λεπτό, είχαν ακομα πετύχει γκολ ο Περέιρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ο Μπαμπακάρ το 60′. Η Σίβα μείωσε με πέναλτι του Γκραντέλ στις καθυστερήσεις.

Με τη νίκη αυτή η Αλάνιασπορ έφτασε τους 37 βαθμούς και είναι στην 4η θέση, 8 πίσω από την πρωτοπόρο Φενερμπαχτσέ, 7 πίσω από την Μπεσίκτας και 5 πίσω από την Γαλατασαράι.