Σκόραρε ο Παπουλής στην εντός έδρας ισοπαλία της Ομόνοιας με τον Ολυμπιακό Λευκωσίας

Η Ομόνοια έπιασε προσωρινά κορυφή καθώς πήρε το βαθμό της ισοπαλίας εντός έδρας νίκη με 1-1, έχοντας μάλιστα μείνει πίσω στο σκορ με 1-0 από το 28ο λεπτό.

Ο πρώην επιθετικός του Πανθρακικού Φώτης Παπουλής, ήταν αυτός που με το σουτ του από δύσκολη θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έφερε το παιχνίδι στο 1-1 στο 40ο λεπτό για την Ομόνοια.

Είχε προηγηθεί ο Ολυμπιακός με 1-0 στο 28′ όταν το άπιαστο σουτ του Φαμπρίς Κα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Φαμπιάνο.

Έτσι ο Παπουλής βοήθησε την ομάδα του ν’ ανέβει στην κορυφή, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο από τον επίσης διεκδικητή του τίτλου, Απόλλωνα Λεμεσού του πρώην επιθετικού του Πανθρακικού Νικολά Ντιγκινί.