Super League 1: Βασικός Γούτας, «χ»αμένοι βαθμοί για Παναιτωλικό και Ατρόμητο

Στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 19ης αγωνιστικής Παναιτωλικός και Ατρόμητος έμειναν ισόπαλοι 1-1 στο Αγρίνιο, σε ένα αποτέλεσμα που δε βολεύει καμία από τις δύο ομάδες.

Βασικός για την ομάδα του Περιστερίου ήταν ο Θασίτης πρώην αμυντικός της Ξάνθης Δημήτρης Γούτας, ενώ για τους Αγρινιώτες εκτός ήταν για ακόμη ένα παιχνίδι ο Τέλης Καρασαλίδης.

Ύστερα από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, στο πρώτο ημίωρο του οποίου ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος και εν συνεχεία ο Παναιτωλικός πήρε τον έλεγχο· έχοντας αμφότεροι στιγμές να προηγηθούν, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 54′ με το υπέροχο εκτός περιοχής σουτ του Μουνίθ. Η αποβολή του σκορερ όμως 11 λεπτά αργότερα (65′), ανέτρεψε τις αριθμητικές ισορροπίες. Στο 78′ ο Καραντώνης με τη βοήθεια του VAR υπέδειξε πέναλτι σε πάτημα του Γκαλβάο στον Αριγίμπι· και στο 82′ με την εκτέλεση «αλα Πανένκα» του Μπαρμπόσα οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση.