Σκόραρε ο Σίτο Ριέρα στην άνετη επικράτηση της ΑΕΛ Λεμεσού επί του Ολυμπιακού Λευκωσίας

Η ΑΕΛ Λεμεσού νίκησε 3-0 τον Ολυμπιακό Λευκωσίας και πέρασε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του κυπριακού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του πρώην μεσοεπιθετικού του Πανθρακικού Σίτο Ριέρα, ενώ τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα στο 43’, καθώς οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Σαρφό με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στο 61’, ο Ολυμπιακός Λευκωσίας έμεινε με εννιά λόγω δεύτερης αποβολής του Ζαχαρίου και ένα λεπτό αργότερα ο Μπάμπιτς και πάλι από την άσπρη βούλα έκανε το 2-0, κλειδώνοντας τη νίκη. Επτά λεπτά αργότερα, ο Μάτζεβατς διαμόρφωσε το τελικό 3-0.