Γ’ Εθνική: Οι σκόρερς, οι συμμετοχές και τα αγωνιστικά λεπτά των 18 παικτών της ΑΕ Διδυμοτείχου

Ούτε το ιδανικό αλλά ούτε άσχημο είναι το ξεκίνημα για την Αθλητική Ένωση Διδυμοτείχου στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές αφού ξεκίνησε με νίκη αλλά στη συνέχεια γνώρισε τρεις συνεχόμενες ήττες που τη φέρνει στην δωδέκατη θέση με 3 βαθμούς.

Η ομάδα του Χρήστου Μαυράκη ξεκίνησε με νίκη εκτός έδρας στο πρωτάθλημα κόντρα στην Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου με 3-0. Η συνέχεια όμως αδικεί τους Εβρίτες καθώς γνώρισαν τρεις συνεχόμενες ήττες, από τον Αετό Οφρυνίου εντός έδρας με 1-0, από τους Αμπελόκηπους εκτός έδρας στην Προσοτσάνη με 2-1 και τέλος από τον πρωτοπόρο Ορφέα Ξάνθης πάλι με 2-1 στο Διδυμότειχο σ’ ένα παιχνίδι που δικαιούνταν τουλάχιστον την ισοπαλία.

Τρεις παίκτες δεν έχουν χάσει λεπτό και άλλοι 5 δεν έχουν χάσει παιχνίδι, ενώ συνολικά έχουν χρησιμοποιηθεί 18 ποδοσφαιριστές.

Πρώτοι σκόρερ της ομάδας είναι με 2 γκολ ο Γιαννόπουλος που τα πέτυχε ενάντια στη Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου και ο Σαραντίδης πέτυχε 1 εναντίον των Αμπελοκήπων και 1 στον Ορφέα Ξάνθης αντίστοιχα ενώ με 1 τέρμα είναι ο Παπούδης από την πρώτη αγωνιστική στις Σάπες.

Αναλυτικά τα λεπτά συμμετοχής και οι συμμετοχές των παικτών (υπολογίζεται 93′ κάθε αγώνας με τις καθυστερήσεις)

1. Δουλούδης: 4 (0) = 372′

2. Γκασίδης: 4 (0) = 372′

3. Σαραντίδης: 4 (0) = 372′

4. Θάνος: 4 (0) = 367′

5. Παντελίδης: 4 (0) = 364′

6. Παπούδης: 4 (0) = 346′

7. Βαρσαμίδης: 4 (0) = 345′

8. Γκιντίδης: 4 (0) = 315′