Γ’ Εθνική: Ο σκόρερ, οι συμμετοχές και τα αγωνιστικά λεπτά των 18 παικτών της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου

Άσχημο είναι το ξεκίνημα της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου καθώς στις πρώτες τρεις αγωνιστικές όπου αγωνίστηκε μετρά ισάριθμες ήττες που την φέρνει στην τελευταία θέση με 0 βαθμούς μαζί με την Αναγέννηση Θαλασσιάς δικαιώνοντας και τα προγνωστικά πως θα είναι από τα φαβορί για τον υποβιβασμό.

Η ομάδα του Κουτσογιάννη ξεκίνησε την πρεμιέρα της με το αριστερό καθώς ηττήθηκε εντός έδρας από την ΑΕ Διδυμοτείχου με 3-0. Στη 2η αγωνιστική βρέθηκε να προηγείται στο σκορ μέχρι το 68ο λεπτό τελικώς όμως έχασε με 2-1 από τον Άρη Αβάτου. Η 3η αγωνιστική ήταν να ταξιδέψει στη Δράμα κόντρα στον Απόλλων Παραλιμνίου αλλά το παιχνίδι αναβλήθηκε λόγω 4 κρουσμάτων κορονοϊού από πλευράς γηπεδούχων. Την δεύτερη εντός έδρας ήττα με 3-1 γνώρισε την 4η αγωνιστική από τον Αετό Οφρυνίου που είχε ως πρωταγωνιστή τον πρώην επιθετικό της Ξάνθης Αργύρη Μπαρέττα που σημείωσε χατ τρικ.

Τέσσερις παίκτες δεν έχουν χάσει λεπτό και άλλοι 3 δεν έχουν χάσει παιχνίδι, ενώ συνολικά έχουν χρησιμοποιηθεί 18 ποδοσφαιριστές.

Μοναδικός σκόρερ της ομάδας είναι με 2 τέρματα ο Βάσκος τα οποία πέτυχε, ένα στην 2η αγωνιστική απέναντι στον Άρη Αβάτου και ένα την 4η αγωνιστική στην εντός έδρας ήττα από τον Αετό Οφρυνίου.

Αναλυτικά τα λεπτά συμμετοχής και οι συμμετοχές των παικτών (υπολογίζεται 93′ κάθε αγώνας με τις καθυστερήσεις)

1. Τρούπκος: 3 (0) = 279′

2. Παπαδόπουλος: 3 (0) = 279′

3. Κεφαλούκος: 3 (0) = 279′

4. Βάσκος: 3 (0) = 279′

5. Νάνος: 3 (0) = 246′

6. Σιχλοιμίρης: 3 (0) = 221′

7. Κωσταρέλης: 3 (0) = 218′

8. Τσομπανόπουλος: 2 (0) = 186′