ΕΠΣ Ξάνθης: H Βιστωνίδα στην κορυφή, νίκησε στο ντέρμπι με ανατροπή! Αποτελέσματα, σκόρερς και βαθμολογία στην Α’ Κατηγορία

Με τους αγώνες της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η δράση στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Ξάνθης το Σάββατο (24/10) με μεγάλη κερδισμένη την Βιστωνίδα.

Η πρωτοπόρος του πρωταθλήματος μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Φίλιππο Δροσερού αλλά πριν βγει το ημίχρονο είχε διαμιρφώσει το υπέρ της 3-1, το οποίο είχε την ευκαιρία να διευρύνει ακόμα και με χαμένο πέναλτι στην επανάληψη.

Η Βιστωνίδα με την νίκη αυτή ξέφυγε 4 βαθμούς από το Δροσερό και παραμένει στην κορυφή, εναν βαθμο μπροστά από την Γενισέα που πήρε ξεκούραστο τρίποντο σε αυτήν την αγωνιστική και τον Αρη Πετεινού που πέρασε δύσκολα από τους Τοξότες αλλά έχει πάντα και ματς λιγότερο.

Χωρίς πόντο παραμένει η ΑΕΞ που μπορεί να προηγήθηκε της Ασπίδας στο ημίχρονο αλλά γνώρισε άλλη μια ήττα. Συνοπτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερς (θα συμπληρωθουν) και η βαθμολογία μετά τα ματς της 7ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία: