Χορταστική φιλική ισοπαλία ανάμεσα στην Κ19 του ΑΟΞ και την Ελπίδα Γενισέας

Ισόπαλες με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν το πρωί της Παρασκευής η ομάδα Κ19 της Ξάνθης και η Ελπίδα Γενισέας, σε φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο της Γενισέας.

Η ομάδα της Ξάνθης με προπονητή τον Κυριάκο Κετσιεμενίδη προσέθεσε ακόμη μια καλή εμφάνιση στην προετοιμασία που κάνει ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων της στο πρωτάθλημα Νέων της Super League 2.

Απέναντι στην Ελπίδα Γενισέας που συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣ Ξάνθης και είχε ρεπό αυτό το Σάββατο, η ομάδα Νέων του ΑΟΞ απέδωσε καλό ποδόσφαιρο στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και σημείωσε τα τέρματα της στο δεύτερο ημίχρονο με τους Ντρενογιάννη και Καραμήτρο.

Το πρώτο τέρμα της Ελπίδας Γενισέας σημειώθηκε με αυτογκόλ ενώ ο Ξαντινίδης ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90ο λεπτό. «Ευχαριστούμε την Διοίκηση της Γενισέας για την φιλοξενία και ευχόμαστε στο αγωνιστικό τμήμα καλή ποδοσφαιρική περίοδο με υγεία και επιτυχίες», αναφέρει σε ανακοίνωση της η ΠΑΕ Ξάνθη.