Super League: Έμειναν στο «Χ» ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στο ντέρμπι με βασικό Ζίβκοβιτς και απόντες Πασχαλάκη, Μάνταλο και Σβάρνα

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ έμειναν στο 1-1 στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής στο ΟΑΚΑ, με τον πρώην τερματοφύλακα του ΑΟΞ Ζίβκοβιτς να είναι για ακόμη μια φορά βασικός αντί του Πασχαλάκη.

Το τελικό αποτέλεσμα μάλλον δείχνει να ευχαριστεί περισσίτερο την ΑΕΚ, παρ’ όλο που δέχθηκε την ισοφάριση στα τελευταία λεπτάμ αφού είχε πάρα πολλές απουσίες, ανάμεσα σε αυτές και τον τιμωρημένο Πέτρο Μάνταλο που είδε το ματς από την κερκύδα, ενώ δεν ξεκίνησε ούτε ο Στράτος Σβάρνας.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε με τον Ανσαριφάρντ στο 23′, αλλά ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή του σε γκολ στο 89ο λεπτό με τον Τόμας Μουργκ, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Μεγάλη ευκαιρία του Σβιντέρσκι για το 1-2 στο 90 +6′.