EKAΣΑΜΑΘ: Δεύτερη νίκη για την Θύελλα στις Φέρες κόντρα στον Αίαντα Κομοτηνής

Δύο στα δύο για την Θύελλα Φερών εντός έδρα, που επιβλήθηκε του Αίαντα Κομοτηνής με 69-60 στο πλαισιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Αδνρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Η γηπεδούχοι έχτισαν μικρή διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, που την διατήρησαν μέχρι το τέλος και έφτασαν στην δεύτερη νίκη του φετινού προωταθλήματος.

Κορυφαίος για τις Φέρες ο Ντινούδης με 16, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Παπαευαγγέλου επίσης με 16.

Διαιτητές: Ρούντσιος – Μπέης

Δεκάλεπτα: 20-19, 36-31 (αποτέλεσμα ημιχρόνου), 56-45, 69-60 (τελικό αποτέλεσμα)

ΓΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΦΕΡΩΝ:(Καραπαναγιώτης): Νεδέλτσος 7, Ιωαννίδης Ε., Ράλλης 16, Τσοκαντάς ,Μέτα 2, Γιαννούλης 2, Ντινούδης 16, Παπαδόπουλος 2, Μακρίδης 7, Μπερμπέρης 14, Δαπουδάνης, Ιωαννίδης Π. 3

ΑIΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Οικονομίδης): Βασιλάκης 2, Κλωναράς 10(1), Δήμου 5, Καρανάσιος 2, Αλμπάνης 5, Ελευθερούδης 1, Μπαγλάνης 3(1), Παπαευαγγέλου 16, Μπράτσος 4, Κοπανος 2, Αργυρόπουλος, Τερζίδης 10