LIVE από το ΔΑΚ Κομοτηνής το Σούπερ Καπ της ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Πανθρακικός

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Πανθρακικός που διεκδικούν τον πρώτο τίτλο της χρονιάς, το Super Cup της ΕΠΣ Θράκης «Νίκος Ντοσίδης».

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε διαρκή ενημέρωση για την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στην Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου και τον Πανθρακικό για τον πρώτο τίτλο της σεζόν στην ΕΠΣ Θράκης.

Ώρα 16:50 Πρώτος τίτλος της χρονιάς για τα τοπικά της Ροδόπης, καθώς η πρωταθλήτρια ΕΠΣ Θράκης Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου και ο κυπελλούχος Πανθρακικός θα διεκδικήσουν στο ΔΑΚ Κομοτηνής το Super cup που είναι αφιερωμένο στον Νίκο Ντοσίδη

Ώρα 16:57 Θυμίζουμε πως η Δόξα αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ΕΠΣ Θράκης, καθώς στο σημείο όπου έγινε η διακοπή βρισκόταν στην πρώτη θέση των πλεί οφ έχοντας 18 βαθμούς, 1 παραπάνω από την δεύτερη Ελπίδα Σαπών

Ωρα 17:01 Ο Πανθρακικός από την πλευρά του έφτασε στον τελικό και εκεί ήταν τυχερός στην κλήρωση απέναντι στην Δόξα Γρατινής, ενώ πιο πριν ειχε αποκλείσει τον σημερινο του αντιπαλο και πρωταθλητή, την Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

Ωρα 17:06 Αλλωστε οι δυο ομάδες επαιξαν σε πέντε ματς πέρυσι και τα τρία τα κέρδισε ο Πανθρακικός και δυο η Δόξα Νέου Σοδηροχωρίου. Αλλά πήρε το πιο κρίσιμο, αυτό της πρεμιέρας των πλει οφ που εμελλε να ειναι και η τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος και την έστεψε πρωταθλήτρια

Ώρα 17:11 Η εντεκάδα του Πανθρακικού μολις εγινε γνωστη: Κεχαγιάς, Καλογρανάς, Αρετάς, Λειβαδιώτης, Σμάλης, Τοπαλί, Παπαχρόνης, Αντωνιάδης, Ρομπερ, Μορφακίδης, Φουρλαταρας

Ώρα 17:14 Η εντεκάδα της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου: Τσομπανόπουλος, Τρούπκος, Νάνος, Σιδηρόπουλος, Αστρεινίδης, Κυπιρτογλου, Σιχλιμοίρης, Κωσταρέλης, Βάσκος, Κρασώνης, Δερμιτζάκης

Ώρα 17:17 Στο πάγκο του Πανθρακικού κάθονται οι Δ. Ξενοδοχίδης, Χουσεϊν Σαμή, Νικολαϊδης, Τζώλας, Ζαγγουλος, Ν. Ξενοδοχίδης, Παύλου, Γιαννακόπουλος

Ώρα 17:20 Στον πάγκο της Δόξα Ν. Σιδηροχωριου οι Δαμιανάκης, Κρικώνης, Παπαδόπουλος, Παππούς, Καρασιούνας, Κεφαλούκος και Κωνσταντής

Ώρα 17:27: Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια λίγο πριν βγουν στον αγωνιστικό χώρο για ενα ματς που γινεται χωρις κοσμο λόγω των μετρων για το κορονοϊο

Ώρα 17:32: Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Ώρα 17:38: Σε λίγα δευτερα θα έχουμε ξεκίνημα αγώνα

1′ Ο αγωνάς ξεκινησε

5′ Χωρις φαση στο ξεκινημα της αναμέτρησης

10′ Μεγαλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Γρεβενιώτη επιθετικό Φουρλαταρα να σουταρει πάνω στον Τσομπανόπουλο.

16′ Χλιαρό σουτ του Ρομπερ μπλοκάρει ο Τσομπανόπουλος.

19′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Από σεντρα του Ρομπέρ ο Παύλος Μορφακίδης με εξυπνη κεφαλιά νίκησε τον Τσομπανόπουλο. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Πανθρακικός 0-1

25′ Διακοπή αγώνα λόγω ζέστης από τον Δρακίδη. Καλυτερος ο πανθρακικός προηγείται δίκαια.

28′ Γκολ για την Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου. Με πεναλτι ο Βάσκος που κερδισε ο Σιχλιμοιρης. Διαμαρτυρήθηκαν του πανθρακικού για αποφαση Δρακίδη. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Πανθρακικός 1-1

31′ Η Δόξα έχει ανέβει αρκετά με τον πανθρακικό να έχει επηρεαστεί από το εις βάρος του τέρμα κόντρα στην εξέλιξη του ματς.

35′ Αουτ σέντρα του Τρουπκου.

38′ Σουτ του Κρασώνη αουτ.

45′ Λήξη πρώτου μέρους. Ισορροπημένο το ημίχρονο δίκαιο αποτελεσμα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Πανθρακικός 1-1

Ωρα 18:26 Παμε σε 15λεπτη αναπαυλα με αρκετα ισορροπημένο ματς

Ωρα 18:30 Μένουν 45 λεπτα για να μαθουμε ποιος θα κατακτησει την πρωτη κουπα της χρονιάς στην Ροδόπη

Ωρα 18:35 Βεβαια αν εχουμε ισοπαλία θα παιχτεί ημίωρη παράταση και αν και πάλι ειναι ισοπαλο το ματς, πέναλτι

Ώρα 18:38 Παμε για εναρξη του β’ μέρους

46′ Ξεκινά το δευτερο ημιχρονο

50′ Φαουλ του Ρομπερ αναγκάζει τον Τσομπανόπουλο σε εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

55′ Πρώτη αλλαγή ο Κουτσογιαννης για την Δόξα. Ο Παπαδόπουλος στην θέση του Νάνου.

58′ Ωραια εναλλαγη Μορφακίδη και Ρομπερ διωχνει σε κόρνερ ο Τρούπκος που περνά ανεκμετάλλευτο και αυτό.

60′ Νέα αλλαγή η Δόξα, με τον πρώην του Πανθρακικού μKαρασιουνα να περνά στην θέση του Δερμιτζακη και αυτός περασε από τους πρασινους.

64′ Πρωτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο νεαρός Νικολαίδης που ανήκει στην Ξάνθη αντικαθιστά τον Μορφακίδη.

70′ Μέτριο το παιχνίδι κουρασμένες οι δυο ομάδες

75′ Φοβερό σουτ του Νικολαίδη αλλα η μπαλα μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

80′ Αλλαγή για την Δόξα. Ο Κεφαλούκος στην θέση του Κρασώνη.

82′ Κίτρινη στον Κυπιρτόγλου για φαουλ στον Φουρλατάρα.

83′ Φαουλ του Ρομπέρ διώχνει δύσκολα ο Τσομπανόπουλος με γροθιές και στην συνέχεια κίτρινη στον Αρετά για φαουλ.

90′ Γκολ ο Πανθρακικός. Μετά από φανταστική ενέργεια του Αντωνιάδη αυτός εδωσε στον Φουρλατάρα και ο Γρεβενιωτης φορ με ωραιο συρτλο σουτ χαρίζει λογικά την κουπα στον Πανθρακικό.Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Πανθρακικός 1-2

90+3′ Ανεκμεταλλευτη βαθιά μεταβιβαση του Κυπιρτλογλου περνα αουτ.

90+5′ Τελος αγώνα. Ο Πανθρακικός δικαια κατακτά το Super Cup. Τελικό αποτελεσμα: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Πανθρακικός 1-2

Μείνετε συντονισμένοι στο ThrakiSportS! Ακολουθεί ο αναλυτικό ρεπορτάζ, πλούσιο φωτορεπορτάζ και δηλώσεις από το πρώτο επίσημο ματς της χρονιάς στην Ροδόπη που έδωσε τίτλο που βάφτηκε πράσινος