ΕΠΣ Έβρου: «Ξεμούδιασμα» με εξάρα κόντρα στο Αρίστεινο για την Αλεξανδρούπολη πριν το φιλικό με τη Δόξα Δράμας

Στην επόμενη φάση του κυπελλου πέρασε η Αλεξανδρούπολη μετά την αναμενόμεμη εύκολη νίκη επί του Αρίστεινου με 6-0.

Ο Νίκος Ουσταμπασίδης έκανε αρκετές αλλαγές, αφού η ομάδα του σε 24 ώρες θα αντιμετωπίσει σε ένα σπουδαίο φιλικό την ανανεωμενη μετά τις τελευταίες εξελίξεις Δόξα Δράμας.

Το πρώτο μέρος έληξε 4-0 με τον Περικλή Καρακασίδη να πετυχαίνει τρια τέρματα μέσα σε 6 λεπτά (23′, 25′, 29′).

Το 4-0 το έκανε ο Σταυρος Μαυρομάτης στο 41′ και αυτό ήταν και τ αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος ήταν τυπική διαδικασία. Στο 67′ με αυτογκολ έγινε το 5-0 με τον Ρουμπιέ με πέναλτι στο 83′ να διαμορφώνει το τελικό 6-0.