Γ’ Εθνική: Έκανε «σεφτέ» με δυο γκολ ο Λίτσκας σε φιλικό στην Ναύπακτο

Με δυο γκολ του Γιώργου Λίτσκα ο Τηλυκράτης επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση 1-2 του Ναυπακτιακού.

Ο Ναυπακτιακός είχε την ευκαιρία να πετύχει γκολ με τον Θεοχάρη μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Γκέτσι όμως ο πρώτος δεν κατάφερε να νικήσει τον Κουτογλίδη και λίγο αργότερα σε μια ωραία ενέργεια του Περιστέρη από δεξιά ο Λίτσκας με προβολή θα κάνει το 0-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Μπατσής θα βγεί στην επίθεση θα κάνει ωραία πάσα στον Κονίδα που με εξαιρετικό σουτ στη κίνηση θα νικήσει τον Κουτογλίδη και θα ισοφαρίσει το παιχνίδι σε 1-1. Στη συνέχεια ο Ναυπακτιακός πίεσε όμως χωρίς να καταφέρει να φτάσει στο γκολ με τους φιλοξενούμενους να εκμεταλεύονται ένα λάθος γύρισμα της άμυνας του Ναυπακτιακού με τον Λίτσκα με προβολή να δίνει εκ νέου του προβάδισμα στην ομάδα του δίνοντας την φιλική νίκη στην ομάδα της Λευκάδας.