Πανελλήνιο Στίβου: Χρυσός ξανά ο Θανόπουλος, άγγιξε το μετάλλιο η Ευαγγελία Παπαϊωάννου του Διομήδη

Η Ευαγγελία Παπαϊωάννου του Διομήδη Ξάνθης πέτυχε την καλύτερη επίπεδοση από πλευράς αθλητών Θράκης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Ανδρών – Γυναικών που ολοκληρώθηκε το βράδυ της Κυριακής στην Πάτρα.

Η νεαρή σφαιροβόλος αναδείχθηκε πέμπτη στον μεγάλο τελικό του αγωνίσματός της με επίδοση 13.46μ και βρέθηκε μόλις 22 εκατοστά μακριά από το βάθρο, στο οποίο ήταν άλλωστε μέχρι τις τελευταίες προσπάθειες, οπότε και την ξεπέρασαν δυο αθλήτριες.

Από εκεί και πέρα, ξεχωρίζει ο τίτλος που κατέκτησε για ακόμα μια φορά ο Ιάσωνας Θανόπουλος. Ο φοιτητής του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης και γιος του ασημένιου ολυμπιονίκης της πάλης στο Λος Άντζελες το 1984 Δημήτρη, πήρε πλέον μεταγραφή από τον ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής στον Ελευθέριο Βενιζέλο και με τα δικα του χρώματα κατέκτησε εύκολα έναν ακόμα τίτλο στην δισκοβολία.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΙΒΟΥ ΤΗΣ ΠΑΤΡΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ