Πανελλήνιο Στίβου: Χρυσό ο Δουβαλίδης, στον τελικό και ο Σιταρίδης

Με άνεση το χρυσό μετάλλιο στα 110 μέτρα με εμπόδια κατέκτησε ο δραμινός πρωταθλητής Κώστας Δουβαλίδης κατά την πρώτη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Στίβου Ανδρών – Γυναικών πιυ διεξάγεται στην Πάτρα.

Ο Δουβαλίδης τερμάτισε σε 10.49 αφήνοντας σχεδόν κατά ένα ολόκληρο δευτερόλεπτο πίσω του τον δεύτερο. Στον τελικό των ανδρών μετείχε και ο βαλκανιονίκης εφηβων στο παρελθόν Γιώργος Σιταρίδης, που είχε την ευκαιρία για άλλη μια φορά να τρέξει δίπλα στο ίνδαλμά του.

Ο αθλητής του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με χρόνο 15.27 κατέλαβε την 8η θέση, που είναι η καλύτερη από πλευράς Θράκης για την πρώτη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Στην μόνη άλλη συμμετοχή η σκυταλοδρομία 4×100 του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής με χρόνο 43.57 κατέλαβε την 12η θέση, μεταξύ των 12 που είχαν προκριθεί. Για τους Κομοτηναίους έτρεξαν κατα σειρά οι Νταλλαρης, Ποταμιανάκης, Πασχαλίδης και Ντέμος.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ