Κύπελλο Κορασίδων: Ισόπαλο το πρώτο παιχνίδι του Ποντιακού Αλεξανδρούπολης και Βασίλισσας της Θράκης

Στην Αλεξανδρούπολη πραγματοποιήθηκε ο πρώτος αγώνας για το Κύπελλο Κορασίδων Ελλάδος ανάμεσα στον Ποντιακό Αλεξανδρούπολης και της Βασίλισσας της Θράκης με

Το Σάββατο 8 Μαρτίου όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Παλαγίας στην Αλεξανδρούπολη παρακολούθησαν ένα εξαιρετικό παιχνίδι που τους κρατούσε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και το τελευταίο λεπτό.

Το αποτέλεσμα της αναμέτρησης έληξε 1-1. Προηγήθηκαν οι κορασίδες από την Ξάνθη με το γκολ της Τολε στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου και ισοφάρισαν οι γηπεδούχες με την Καραμανλή στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Ο επαναληπτικός αγώνας θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 5 Απριλίου στην έδρα της Βασίλισσας στην Ξάνθη όπου και θα μάθουμε ποια ομάδα θα συνεχίσει στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου.