Α2 Γυναικών: Ήττα από την Καβάλα για την Νίκη Αλεξανδρούπολης, με τις ελπίδες παραμονής να παραμένουν

Ήττα της Νίκης από την Καβάλα με 2-3 σκορ, ήττα που δεν εξανεμίζει τις ελπίδες παραμονής με την ομάδα του Γιάννη Ανδρεάδη, η οποία έχει μπροστά της τέσσερις τελικούς για την σωτηρία.

H Νίκη από το πρώτο σετ μπήκε στον αγώνα για να πάρει την νίκη που θα τις δώσει περισσότερες ελπίδες για την παραμονή στην κατηγορία, αλλά η φιλοξενούμενη Καβάλα έκανε το 0-1 με 17-25.

Η Νίκη αντέδρασε και κατάφερε να φέρει τούμπα τον αγώνα, αρχικά ισοφαρίζοντας σε 1-1 με 25-20 και 2-1 με 25-14, παίρνοντας σίγουρα έναν πόντο στην αναμέτρηση.

Οι Καβαλιώτισες κατάφεραν να βγάλουν αντίδραση, να ισοφαρίσουν σε 2-2 με 18-25 και να στείλουν την αναμέτρηση στην “ρώσικη ρουλέτα” του 5ου σετ.

Στο πέμπτο σετ η ομάδα του Γιάννη Ανδρεάδη δεν μπόρεσε να αντέξει την πίεση και ηττήθηκε εύκολα με 8-15. Παρά την ήττα συνεχίζει να έχει ελπίδες παραμονής.

ΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ανδρεάδης): Πεπόνη, Καραμπάση Μπαχλαβα, Καραμιχαλη, Παπαζογλου, Σιδηροπουλου, Χατζηνικολάου /Κεσεσιδου, Παπαδάτου, Κάλφα (λ)