Πανελλήνιο Αγοριών Κ21: Ήττα για τον Εθνικό και αυριανός τελικός με Πρεβέζα

Την ήττα από το σαφώς ανώτερο Ηρακλή Θεσσαλονίκης για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, με σκορ 3-0 και πλέον αύριο παίζει έναν άτυπο τελικό εναντίον της Πρέβεζας, για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης που οδηγεί στην επόμενη φάση και τους νοκ άουτ αγώνες για την είσοδο στο Final 4.

Ο Εθνικός στο πρώτο σετ ξεκίνησε δυναμικά και προηγήθηκε με 1-5, αλλά ο Ηρακλής αντέδρασε και ισοφάρισε με 7-7, προηγήθηκε με 10-7, μη κοιτώντας πίσω και κατακτώντας το πρώτο σετ με 25-17.

Στο δεύτερο σετ ο Ηρακλής ήταν εξ αρχής μπροστά στο σκορ καθώς προηγήθηκε με 13-10 και να κάνει το 2-0 με 25-18.

Όπως και στο πρώτο σετ, έτσι και στο δεύτερο ο Εθνικός κατάφερε να προηγηθεί με 4-5 αλλά πάλι ο Ηρακλής “έπνιξε” τους Εβρίτες και κατάφερε να κάνει το 3-0 με 25-15.