Α2 Γυναικών: Νέα ήττα για τον Φοίνικα Αλεξανδρούπολης από την Νέα Γενεά

Νέα ήττα για τον Φοίνικα Αλεξανδρούπολης, ο οποίος παρότι ήταν βελτιωμένος στην αναμέτρηση δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο.

Στο πρώτο σετ η ομάδα του Τσουλκανάκη βρέθηκε να κοντά στο σκορ με 17-19 αλλά εκεί δεν άντεξε στην ανωτερότητα της Νέας Γενεάς και έχασε το σετ με 19-25.

Στο δεύτερο σετ η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν καταιγιστική και επέβαλε τον ρυθμό της από την αρχή και έκανε το 0-2 με 14-25.

Στο τρίτο σετ ο Φοίνικας πήγε να διεκδικήσει εκ νέου κάτι από τον αγώνα αλλά πάλι από ένα σημείο και μετά η ανωτερότητα της Νέας Γενεάς ήταν ορατή και έτσι έγινε το 0-3 με 19-25.

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης (Τσουλκανάκης): Τζήλλα,Ξανθή,Πασπαλά,Χατζηχαραλαμπους,Αθανασοπουλου, Παπακαρμέζη,Αρχιμανδρίτη,Πολυζωϊδου,Παππά, Μπαϊραμόγλου.