Πανελλήνιο Κλειστού Στίβου: Πρωτιά στην σειρά της και… τελικό στα 60μ η Κομοτηναία Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου

Στον μεγάλο τελικό του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου στην κούρσα της μιας ανάσας, τα 60 μέτρα γυναικών, προκρίθηκε η Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής.

Η 23χρονη σπρίντερ αναδείχθηκε πρώτη στην 6η προκριματική σειρά με χρόνο 7.70″ και το βράδυ θα διεκδικήσει μετάλλιο. Στον τελικό προκρίθηκε με τον 6ο καλύτερο χρόνο.

Η επίδοση της Γιαννοπούλου ήταν και η κορυφαία θρακιώτικη συμμετοχή στα πρωινά αγωνίσματα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, που διεξάγεται στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Το άλλο σημαντικό του πρωινού προγράμματος ήταν η συμμετοχή του 21χρονου Τασου Νταλλαρη, επίσης του ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής, στο έπταθλο.

Ο Νταλλαρης εχει συγκεντρώσει 2.171 βαθμούς στα πρώτα τέσσερα αγωνίσματα και είναι στην 8η θέση κάνοντας 7.67″ στα 60 μέτρα, 5.53μ στο μήκος, 9.54μ στην σφαίρα και 1.65μ στο ύψος.