Β’ Εθνική: Ήττα από την Καβάλα για ΓΑΣ στην Κομοτηνή

Την ήττα γνώρισε ο ΓΑΣ στην Κομοτηνή από την Καβάλα με 55-73 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής. Οι φιλοξενούμενοι έχτισαν στο δεύτερο δεκάλεπτο μια διαφορά της τάξης των 11 πόντων, την οποία αύξησε στο τρίτο δεκάλεπτο στο +18 και ουσιαστικά τελείωσε το ματς.

Κορυφαίος για τον ΓΑΣ ήταν οι Λεπτοκαρύδης με 13 και 2 τρίποντα και Χαλήλ με επίσης 13, ενώ για τους φιλοξενούμενους την διαφορά έκανε ο Καμπαράς με 20 και 3 τρίποντα.

Η ομάδα της Κομοτηνής μετά την λήξη του αγώνα με δημοσίευση στο facebook δήλωσε πως ο ΓΑΣ ξέρει να κερδίζει αλλά ξέρει και να χάνει, οπότε έδωσε τα εύσημα στους αντιπάλους παίχτες αλλά και τους διαιτητές. Αναμφισβήτητα είναι μια πράξη η οποία αποτελέι παράδειγμα προς μίμηση για όλους.

Διαιτητές :Δημάδης-Μπακάλης-Ζαχαριάδης

Τα δεκάλεπτα :  8-11, 22-33 (ημίχρονο), 33-54, 55-73 (τελικό αποτέλεσμα)

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης) : Χαλήλ 13, Καρκατσέλης 5 (1), Παπανδρεόπουλος, Λεπτοκαρύδης 13 (2), Μαγουλάς 5, Σπέντζος 5, Λεχούδης 8 (1), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας, Σταυριανόπουλος, Καρκατσέλης, Κουτσοβασίιλης, Τσουρμπής.

ΚΑΒΑΛΑ (Πενταζίδης) : Δοξάκης 8 (1), Αμπαράς 20 (3), Λαμπρόπουλος 12, Αδαμόπουλος 10, Ζώτος 2, Αθανασιάδης 10 (1), Πιεβάλιτσα 5, Φλιάτης 2, Τεπετίδης 4.