Super League: Πήγαν για την ανατροπή μετά το καταστροφικό δεκάλεπτο οι νέοι του ΑΟΞ αλλά τελικά ηττήθηκαν από τον Ατρόμητο

Δεν τα κατάφερε η ομάδα νέων της Ξάνθης και ηττήθηκε με 4-2 το πρωί του Σαββάτου στο γήπεδο Ηφαίστου Περιστερίου από τον Ατρόμητο στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι σκοράροντας τρεις φορές στο πρωτο δεκάλεπτο, με τους παίκτες του Κώστα Μπεδρελή να αντιδρούν να έχουν δοκάρι στο α’ μέρος με φάουλ του Τσιλιγγίρη και να μειώνουν σε 3-1 στο 59′ με τον Τσιπούρα και στο 87′ να κάνουν το 3-2 με τον Νιαζήφογλου. Οι γηπεδούχοι όμως στο 88′ διαμόρφωσαν το τελικό 4-2 με την ξανθιώτικη ομάδα να παραμένει στους 23 βαθμούς μετά την 11η φετινή της ήττα (7η εκτός σε 12 αγώνες), ενω ο Ατρόμητος έφτασε τους 32.

ΞΑΝΘΗ Κ19 (Μπεδρελής): Στεπάνοβιτς, Μανίσογλου, Λεωντσάκος, Θυμιάνης, Νιαζήφογλου, Ισαακίδης, Γκαρνέτας (89′ Μαυροκέφαλος), Ιωακειμίδης (80′ Μάρκου), Τσιπούρας, Μπάκος, Τσιλιγγίρης (89′ Αλεξανιάν).