Α2 Ανδρών: Ακόμα μια εκτός έδρας ήττα πισωγύρισμα για τον Άθλο στην Θεσσαλονίκη

Αρχίζει να μην του πάει η Θεσσαλονίκη του Άθλου Ορεστιάδας καθώς μετά την ήττα από το τελευταίο Πανόραμα, ήρθε νέα ήττα με 3-1 σετ από την ΧΑΝΘ.

Οι Ορεστιαδίτες δεν μπήκαν με τον καλύτερο τρόπο στην αναμέτρηση και βρέθηκαν στο πρώτο σετ πίσω στο σκορ με 23-18, με την ΧΑΝΘ να κάνει το 1-0, με 25-20.

Οι παίχτες του Τσιακμάκη ισοφάρισαν σε 1-1 με 19-25, ενώ είχαν προηγηθεί με 17-20 ενώ πριν έχαναν με 16-15.

Το χειρότερο σετ ήταν το τρίτο για τον Άθλο Ορεστιάδας καθώς η ΧΑΝΘ προηγήθηκε με 19-9 και κατάφερε να κάνει το 2-1 με 25-14.

Στο τέταρτο σετ, οι δύο ομάδες το μετέτρεψαν σε ντέρμπι με εναλλαγές στο σκορ. Το 21-21 έγινε 24-24 με τους Θεσσαλονικείς να είναι πιο αποτελεσματική σε εκείνο το σημείο και να κάνουν το 26-24 πετυχαίνοντας μια σημαντική νίκη για την παραμονή ενώ ο Άθλος παραμένει στην τρίτη θέση μετά την ήττα του Άρη στην Κομοτηνή.

ΆΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Τσιακμάκης): Σκαρλατίδης, Μαρκίδης, Καβαρατζής, Γραμματικάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Καρδαμανίδης, Αρχοντούδης (λ) / Καρράς (λ), Λαχτάρας, Ράπτης