Γ’ Εθνική: Η μάχη των τελευταίων 6 αγωνιστικών για τις ομάδες της Θράκης και τους αντιπάλους τους

Οπως κάθε εβδομάδα, το ThrakiSportS σας παρουσιάζει τις εναπομείνασες αγωνιστικές στην Γ’ Εθνική που θα κρίνουν τελικά ποιες ομάδες θα παραμείνουν στην κατηγορία, δεδομένου ότι όλα δείχνουν πως ο πρωταθλητής έχει κριθει.

Ουσιαστικά η κατάσταση όπως έχει διαμορφωθεί, δείχνει ότι πάμε σε κόντρα Ορφέα Ξάνθης – Ενωσης Αλεξανδρούπολης για τη μία θέση παραμονής που απομένει, με τον Ορφέα να εκκινεί με πλεονέκτημα 3 βαθμών και να έχει εντός έδρας το μεταξύ τους παιχνίδι.

Υπενθυμίζεται ότι μόνον ο πρωταθλητής ανεβαίνει στην Football League με τον Πανσερραϊκό να είναι σχεδόν βέβαιος πρωταθλητής ενώ από την 9η θέση και κάτω, οι πέντε τελευταίοι δηλαδή, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της κάθε ομάδας του πρωταθλήματος, παρουσιάζοντάς τες κατά την σειρά κατάταξής τους στον βαθμολογικό πίνακα, έχει ως εξής:

1. Πανσερραϊκός (49 βαθμοί): Δόξα Κάτω Καμήλας (εντός), Δόξα Θεολόγου Ποτού (εκτός), Νέστο Χρυσούπολης (εντός), Αετό Οφρυνίου (εντός), ρεπό, Κιλκισιακό (εντός).

———————————————

2. Νέστος Χρυσούπολης (41 βαθμοί): Δόξα Θεολόγου Ποτού (εντός), Αετός Οφρυνίου (εντός), Πανσερραϊκό (εκτός), ρεπό, Κιλκισιακό (εκτός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εντός).

3. Πανδραμαϊκός (36 βαθμοί): Απόλλων Παραλιμνίου (εκτός), Άρη Αβάτου (εντός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εκτός), Κεραυνό Πέρνης (εντός), Δόξα Κάτω Καμήλας (εκτός), Δόξα Θεολόγου Ποτού (εντός).

4. Απόλλων Παραλιμνίου (33 βαθμοί): Πανδραμαϊκό (εντός), Ορφέα Ξάνθης (εντός), Αετός Οφρυνίου (εκτός), Άρη Αβάτου (εντός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εκτός), Κεραυνό Πέρνης (εντός).

5. Αετός Οφρυνίου (32 βαθμοί): Ορφέα Ξάνθης (εντός), Νέστο Χρυσούπολης (εκτός), Απόλλων Παραλιμνίου (εντός), Πανσερραϊκό (εκτός), Άρη Αβάτου (εντός), ρεπό.

6. Δόξα Κάτω Καμήλας (30 βαθμοί): Πανσερραϊκό (εκτός), ρεπό, Κιλκισιακό (εκτός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εκτός), Πανδραμαϊκό (εντός), Ορφέα Ξάνθης (εκτός).

7. Άρης Αβάτου (29 βαθμοί): Ηρακλή Νέου Ζυγού (εντός), Πανδραμαϊκό (εκτός), Ορφέα Ξάνθης (εντός), Απόλλων Παραλιμνίου (εκτός), Αετό Οφρυνίου (εκτός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εντός).

8. Ορφέας Ξάνθης (24 βαθμοί): Αετό Οφρυνίου (εκτός), Απόλλων Παραλιμνίου (εντός), Άρη Αβάτου (εκτός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εντός), Κεραυνό Πέρνης (εκτός), Δόξα Κάτω Καμήλας (εντός).

——————————–

9. Ένωση Αλεξανδρούπολης (21 βαθμοί): Κιλκισιακό (εκτός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εκτός), Πανδραμαϊκό (εντός), Ορφέα Ξάνθης (εκτός), Απόλλων Παραλιμνίου (εντός), Άρη Αβάτου (εκτός).

10. Κεραυνός Πέρνης (15 βαθμοί): Ρεπό, Κιλκισιακό (εκτός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εντός), Πανδραμαϊκό (εκτός), Ορφέα Ξάνθης (εντός), Απόλλων Παραλιμνίου (εκτός).

11. Κιλκισιακός (10 βαθμοί): Ένωση Αλεξανδρούπολης (εκτός), Κεραυνός Πέρνης (εντός), Δόξα Κάτω Καμήλας (εντός), Δόξα Θεολόγου Ποτού (εκτός), Νέστο Χρυσούπολης (εντός), Πανσερραϊκό (εκτός).

12. Δόξα Θεολόγου Ποτού (9 βαθμοί): Νέστο Χρυσούπολης (εκτός), Πανσερραϊκό (εντός), ρεπό, Κιλκισιακό (εντός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εκτός), Πανδραμαϊκό (εκτός).

13. Ηρακλής Νέου Ζυγού (7 βαθμοί): Άρη Αβάτου (εκτός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εντός), Κεραυνό Πέρνης (εκτός), Δόξα Κάτω Καμήλας (εντός), Δόξα Θεολόγου Ποτού (εντός), Νέστο Χρυσούπολης (εκτός).