Γ’ Εθνική: Σώθηκε το Άβατο, προβάδισμα ο Ορφέας, προς τοπικό Άλεξ και Ζυγός! Τα αποτελέσματα, οι σκορερς, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Σημαντική ήταν η 20η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Γ’ Εθνικής, κυρίως για τον Ορφέα Ξάνθης που νίκησε στην Δράμα και ξεπέρασε κατά τρεις βαθμούς την Αλεξανδρούπολη που είχε ρεπό.

Άλλη μια ήττα γνώρισε ο ουραγός Ηρακλής Νέου Ζυγού, αυτή τη φορά από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου ενώ ο Άρης Αβατου πέρασε σαν σίφουνας από το Κιλκίς και ουσιαστικά εξασφάλισε σε μεγάλο βαθμό την παραμονή του.

Πλέον είναι σε πολύ δύσκολη θέση η Αλεξανδρούπολη, που είναι στο μείον τρία από τον Ορφέα, ενώ ο Ζυγός ήδη θα πρέπει να θεωρείται ότι έχει αποχαιρετήσει όπως και η Πέρνη πλέον, που πάλεψε αλλά λύγισε απέναντι στον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής, οι σκόρερς, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 20ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Δόξα Θεολόγου Ποτού – Αετός Ορφανού 1-1 (38′ Χιονίδης – 72′ Τσιλογλου)
Πανδραμαϊκός – Ορφέας Ξάνθης 0-1 (65′ Τορομανίδης)
Δόξα Κάτω Καμήλας – Νέστος Χρυσούπολης 1-0 (71’ Κεχαγιάς)
Ηρακλής Νέου Ζυγού – Απόλλων Παραλιμνίου 0-2 (10′ Κουτλας, 89′ Νλουντουλού)
Κεραυνός Πέρνης – Πανσερραϊκός 1-5 (35′ Μελισσόπουλος – 75′ Παπαβασιλείου, 80′ Γκούρτσας, 83′ Κοντσι, 90′ Γκουρτσας, 90+2′ Κοντσι)
Κιλκισιακός – Άρης Αβάτου 0-5 (10′ Γκουτσίδης, 14′ Σαρηγιαννίδης, 19′ Μπουνταγκίδης, 42′ Ζωσιμίδης, 85′ Γκέκας)
ΡΕΠΟ: Ένωση Αλεξανδρούπολης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 20 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Πανσερραϊκός 49 (53-12)
——————————–
2. Νέστος Χρυσούπολης 41 (31-18)
3. Πανδραμαϊκός 36 (28-15)*
4. Απόλλων Παραλιμνίου 33 (26-14)*
5. Αετός Οφρυνίου 32 (33-21)
6. Δόξα Κάτω Καμήλας 30 (34-24)
7. Άρης Αβάτου 29 (28-22)*
8. Ορφέας Ξάνθης 24 (21-29)*
——————————–
9. Ένωση Αλεξανδρούπολης 21 (15-23)*
10. Κεραυνός Πέρνης 15 (26-43)
11. Κιλκισιακός 10 (13-44)
12. Δόξα Θεολόγου Ποτού 9 (10-37)
13. Ηρακλής Νέου Ζυγού 7 (8-21)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον β’ γύρο

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡΣ (ΣΕ 20 ΑΓΩΝΕΣ)
17 ΓΚΟΛ: Γκούρτσας (Πανσερραϊκός)
15 ΓΚΟΛ: Μπερούκας (Πανδραμαϊκός)
11 ΓΚΟΛ: Γκέκας (Άρης Αβάτου) Γαϊδαρτζής (Απόλλων Παραλιμνίου), Λίτσκας (Νέστος Χρυσούπολης / Δόξα Δράμας), Μπελμάνι (Πανδραμαϊκός)
10 ΓΚΟΛ:
7 ΓΚΟΛ: Γεράκης (Δόξα Κάτω Καμήλας)
6 ΓΚΟΛ: Πτηνόπουλος (Πανσερραϊκός), Σαλπιγγίδης (Αετός Οφρυνίου), Παυλίδης (Αετός Οφρυνίου), Δουμάνης (Αετός Οφρυνίου), Μπονέρης (Δόξα Κάτω Καμήλας)
5 ΓΚΟΛ: Ζωσιμίδης (Άρης Αβάτου), Κουκουρίγκος (Ορφέας Ξάνθης), Αποστολίδης (Αετός Οφρυνίου), Αλ. Μελισσόπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Κόνσι (Πανσερραϊκος)
4 ΓΚΟΛ: Χασιώτης (Ηρακλής Ζυγού), Κεχαγιάς (Δόξα Κάτω Καμήλας), Κωνσταντίνου (Δόξα Κάτω Καμήλας), Γεωργιάδης (Νέστος Χρυσούπολης), Αδαμάκης (Νέστος Χρυσούπολης), Γεωργιαδης (Πανσερραϊκος)
3 ΓΚΟΛ: Πατσιώρας (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Σαρηγιαννίδης (Αρης Αβάτου), Τορομανίδης (Ορφέας Ξάνθης), Ν. Μελισσόπουλος (Ορφέας Ξάνθης), Μπαντάνης (Κεραυνός Πέρνης), Κωνσταντάρας (Κεραυνός Πέρνης), Κυριακοπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Ομπόσου (Πανσερραϊκός), Πολύζος (Πανσερραϊκος), Μπελίτσας (Κιλκισιακός), Πιπερτζής (Κιλκισιακός), Σαρέγκος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μίνγκας (Δόξα Κάτω Καμήλας), Ενλουντούλου (Απόλλων Παραλιμνίου), Λιάρας (Απόλλων Παραλιμνίου), Τσίλογλου (Αετός Οφρυνίου)
2 ΓΚΟΛ: Ιμπράμ Τανζου (Ορφέας Ξάνθης), Μαυρόπουλος (Ορφέας Ξάνθης), Ζιγκολάρι (Ορφέας Ξάνθης), Ξαντινίδης (Ορφέας Ξάνθης), Τσάπαρης (Αρης Αβάτου/ Πανσερραικός), Βελή Χακάν (Άρης Αβάτου), Γκαβανόζης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Μαλτέζος (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Ευθυμιάδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Κωνσταντινίδης (Αετός Οφρυνίου), Καραγιαννίδης (Αετός Οφρυνίου), Λάσπατζης (Κεραυνός Πέρνης), Χατζηκυριάκου (Κεραυνός Πέρνης), Φραγκούλης (Νέστος Χρυσούπολης), Λαζαρίδης (Νέστος Χρυσούπολης), Χαριτίδης (Νέστος Χρυσούπολης), Μπλιος (Νέστος Χρυσούπολης), Γιαννόπουλος (Απόλλων Παραλιμνίου), Παπαβασιλείου (Πανσερραϊκος), Καλί (Πανσερραϊκος), Πέτρου (Πανσερραϊκος), Καριοφύλλης (Απόλλων Παραλιμνίου), Τσιμίκας (Πανσερραϊκος), Λαμπογλου (Κιλκισιακος), Κουκουλέκης (Κιλκισιακός), Βλάτζιος (Δόξα Θεολόγου), Αντωνιάδης (Δόξα Θεολόγου), Χιονίδης (Δόξα Θεολόγου)
1 ΓΚΟΛ: Κομεσίδης (Ενωση Αλεξανδρούπολης), Παπαοικονόμου (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Καρακασίδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Λίτσιος (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Τσορτανίδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Ανδρεάδης (Νέστος Χρυσούπολης), Μπάμπουρας (Νέστος Χρυσούπολης), Δόντσος (Νέστος Χρυσούπολης), Κόβατσης (Νέστος Χρυσούπολης), Νάκας (Νέστος Χρυσούπολης), Τουμανίδης (Αετός Οφρυνιου), Έλεζι (Αετός Οφρυνίου), Πανάγος (Αετός Οφρυνίου), Τσάκωνας (Κεραυνός Πέρνης), Ακασού(Κεραυνός Πέρνης), Βουκεμίροβιτς (Κεραυνός Πέρνης), Κλοκίδης (Κεραυνός Πέρνης), Τζουμάνης (Κεραυνός Πέρνης), Μενικου (Κεραυνός Πέρνης), Λ. Παπαδόπουλος (Κεραυνός Πέρνης/ Ορφέας Ξάνθης), Ανδρέου (Ηρακλής Ζυγού), Δημητριάδης (Ηρακλής Ζυγού), Κιουμουρτζής (Ηρακλής Ζυγού), Πανέρης (Ηρακλής Ζυγού), Γιανναράκης (Πανσερραϊκός), Διαμαντίδης (Πανσερραϊκός), Κασμερίδης (Πανσερραϊκος), Ζέρης (Πανσερραϊκός), Ζιώγας (Πανσερραϊκος), Μπάρδας (Πανσερραϊκος), Φαμπρίτσιο (Πανσερραϊκος), Ρούφος (Ορφέας Ξάνθης), Τσέκος (Ορφέας Ξάνθης), Κούτλας (Απόλλων Παραλιμνίου), Τοπαλ (Απόλλων Παραλιμνίου), Βασαρας (Απόλλων Παραλιμνίου), Κουτζαβασίλης (Απόλλων Παραλιμνίου), Τζελέπης (Πανδραμαϊκος), Αχαλινόπουλος (Πανδραμαϊκός), Διαμαντίδης (Πανδραμαϊκός), Γκουτσίδης (Άρης Αβάτου), Μπουνταγκίδης (Άρης Αβάτου), Χριστοφορίδης (Αρης Αβάτου), Καλαιτζίδης (Αρης Αβάτου), Μπουλούτ (Άρης Αβατου), Παπαδόπουλος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Σιάκκας (Δόξα Κάτω Καμήλας), Αηδονιδης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Τοχαμασβίλι (Δοξα Κάτω Καμήλας) Ζάντσιος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπίλης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Λάττα (Δόξα Θεολόγου), Μουσας (Δόξα Θεολόγου), Μπρατσιάνι (Δόξα Θεολόγου), Ανθουλάκης (Δόξα Θεολόγου), Δημητριάδης (Κιλκισιακός), Μυλωνάς (Κιλκισιακός)

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20η, 23/2/2020)
Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης
Νέστος Χρυσούπολης – Δόξα Θεολόγου Ποτού
Απόλλων Παραλιμνίου – Πανδραμαϊκος
Πανσερραϊκός – Δόξα Κάτω Καμήλας
Άρης Αβάτου – Ηρακλής Νέου Ζυγού
Ένωση Αλεξανδρούπολης – Κιλκισιακός
ΡΕΠΟ: Κεραυνός Πέρνης

Материалы по теме:

ΕΠΣ Έβρου: Επτάσφαιρη η Θράκη Φερών! Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η νέα βαθμολογία
Ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική με τρία παιχνίδια όπου σημειώθηκαν δύο νίκες και μια λευκή ισοπαλία. Η ΑΕΚ Έβρου νίκησε τον Έβρο Σουφλίου παίρνοντας βαθμολογική ...
Γ’ Εθνική: Οι 19 της αποστολής του Ορφέα Ξάνθης για την εντός έδρας πρεμιέρα με τον Μακεδονικό
  Χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, ο Ορφέας Ξάνθης ανυπομονεί για το πρώτο του εντός έδρας παιχνίδι. Μπροστά στο κοινό του θα γιορτάσει το απόγευμα της ...
Γ’ Εθνική: Χωρίς Μίλερ και Μελισσόπουλο στο Παραλίμνιο ο Άρης Αβάτου
  Δύσκολο αγώνα δινει στο Παραλίμνιο Σερρών με τον περσινό πρωταθλητη Απόλλωνα, ο Αρης Αβάτου θέλοντας να επιστρεψει στα θετικα αποτελεσματα μετα το χαστουκι στην ...
Γ’ Εθνική: Χαρούμενα Χριστούγεννα για τον Ορφέα Ξάνθης που «κούρσεψε» με τον Χαλήλ Ιμπράμ τους «Αργοναύτες» της Καβάλας
  Μια πολύ σημαντική νίκη επί ενός μάλιστα πολύ δυνατού αντιπαλου πήρε ο Ορφέας Ξάνθης στο γήπεδο του ΑΟΞ μέσα σε ένα λασπωμένο γήπεδο από ...
ΕΠΣ Ξάνθης: Με μία αλλά σημαντική απουσία συνεχίζει την προετοιμασία του o Άρης Αβάτου ενόψει Θαλασσιάς
  Κανονικά συνεχίζει την προετοιμασία του ο Άρης Αβάτου για τον κυριακάτικο αγώνα με την Αναγέννηση στη Θαλασσιά, με τον προπονητή της ομάδας να έχει ...