Γ’ Εθνική: Η μάχη των επόμενων 7 αγωνιστικών για τις ομάδες της Θράκης και τους αντιπάλους τους

Οπως κάθε εβδομάδα, το ThrakiSportS σας παρουσιάζει τις εναπομείνασες αγωνιστικές στην Γ’ Εθνική που θα κρίνουν τελικά ποιες ομάδες θα παραμείνουν στην κατηγορία, δεδομένου ότι όλα δείχνουν πως ο πρωταθλητής έχει κριθει.

Υπενθυμίζεται ότι μόνον ο πρωταθλητής ανεβαίνει στην Football League ενώ από την 9η θέση και κάτω, οι πέντε τελευταίοι δηλαδή, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της κάθε ομάδας του πρωταθλήματος, παρουσιάζοντάς τες κατά την σειρά κατάταξής τους στον βαθμολογικό πίνακα, έχει ως εξής:

1. Πανσερραϊκός (46 βαθμοί): Κεραυνό Πέρνης (εκτός), Δόξα Κάτω Καμήλας (εντός), Δόξα Θεολόγου Ποτού (εκτός), Νέστο Χρυσούπολης (εντός), Αετό Οφρυνίου (εντός), ρεπό, Κιλκισιακό (εντός).

———————————————

2. Νέστος Χρυσούπολης (41 βαθμοί): Δόξα Κάτω Καμήλας (εκτός), Δόξα Θεολόγου Ποτού (εντός), Αετός Οφρυνίου (εντός), Πανσερραϊκό (εκτός), ρεπό, Κιλκισιακό (εκτός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εντός).

3. Πανδραμαϊκός (36 βαθμοί): Ορφέα Ξάνθης (εντός), Απόλλων Παραλιμνίου (εκτός), Άρη Αβάτου (εντός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εκτός), Κεραυνό Πέρνης (εντός), Δόξα Κάτω Καμήλας (εκτός), Δόξα Θεολόγου Ποτού (εντός).

4. Αετός Οφρυνίου (31 βαθμοί): Δόξα Θεολόγου Ποτού (εκτός), Ορφέα Ξάνθης (εντός), Νέστο Χρυσούπολης (εκτός), Απόλλων Παραλιμνίου (εντός), Πανσερραϊκό (εκτός), Άρη Αβάτου (εντός), ρεπό.

5. Απόλλων Παραλιμνίου (30 βαθμοί): Ηρακλή Νέου Ζυγού (εκτός), Πανδραμαϊκό (εντός), Ορφέα Ξάνθης (εντός), Αετός Οφρυνίου (εκτός), Άρη Αβάτου (εντός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εκτός), Κεραυνό Πέρνης (εντός).

6. Δόξα Κάτω Καμήλας (27 βαθμοί): Νέστο Χρυσούπολης (εντός), Πανσερραϊκό (εκτός), ρεπό, Κιλκισιακό (εκτός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εκτός), Πανδραμαϊκό (εντός), Ορφέα Ξάνθης (εκτός).

7. Άρης Αβάτου (26 βαθμοί): Κιλκισιακό (εκτός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εντός), Πανδραμαϊκό (εκτός), Ορφέα Ξάνθης (εντός), Απόλλων Παραλιμνίου (εκτός), Αετό Οφρυνίου (εκτός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εντός).

8. Ένωση Αλεξανδρούπολης (21 βαθμοί): Ρεπό, Κιλκισιακό (εκτός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εκτός), Πανδραμαϊκό (εντός), Ορφέα Ξάνθης (εκτός), Απόλλων Παραλιμνίου (εντός), Άρη Αβάτου (εκτός).

———————————————

9. Ορφέας Ξάνθης (21 βαθμοί): Πανδραμαϊκό (εκτός), Αετό Οφρυνίου (εκτός), Απόλλων Παραλιμνίου (εντός), Άρη Αβάτου (εκτός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εντός), Κεραυνό Πέρνης (εκτός), Δόξα Κάτω Καμήλας (εντός).

10. Κεραυνός Πέρνης (15 βαθμοί): Πανσερραϊκό (εντός), ρεπό, Κιλκισιακό (εκτός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εντός), Πανδραμαϊκό (εκτός), Ορφέα Ξάνθης (εντός), Απόλλων Παραλιμνίου (εκτός).

11. Κιλκισιακός (10 βαθμοί): Άρη Αβάτου (εντός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εκτός), Κεραυνός Πέρνης (εντός), Δόξα Κάτω Καμήλας (εντός), Δόξα Θεολόγου Ποτού (εκτός), Νέστο Χρυσούπολης (εντός), Πανσερραϊκό (εκτός).

12. Δόξα Θεολόγου Ποτού (8 βαθμοί): Αετό Οφρυνίου (εντός), Νέστο Χρυσούπολης (εκτός), Πανσερραϊκό (εντός), ρεπό, Κιλκισιακό (εντός), Ηρακλή Νέου Ζυγού (εκτός), Πανδραμαϊκό (εκτός).

13. Ηρακλής Νέου Ζυγού (7 βαθμοί): Απόλλων Παραλιμνίου (εντός), Άρη Αβάτου (εκτός), Ένωση Αλεξανδρούπολης (εντός), Κεραυνό Πέρνης (εκτός), Δόξα Κάτω Καμήλας (εντός), Δόξα Θεολόγου Ποτού (εντός), Νέστο Χρυσούπολης (εκτός).