Γ’ Εθνική: Ασταμάτητος ο Λεύκιππος, «άγγιξε» το διπλό η Ασπίδα! Αποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

Με νίκη συνέχισε ο Λεύκιππος αφού κέρδισε και τον Κένταυρο Καλλικράτειας στην Ξάνθη έυκολα με 71-58 και έμεινε μόνος πρώτος στην βαθμολογία του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής μετά από 16 αγώνες πάνω από τον Μακεδονικό που όμως έχει κάνει το ρεπό του.

Από την άλλη η Ασπίδα πάλεψε για 30 λεπτά και ήταν μπροστά στο σκορ απέναντι στον Μακεδονικό και με ενδεχόμενη νίκη θα βολευόταν φυσικά και ο Λεύκιππος. Ο Μακεδονικός όμως αποδείχθηκε πολύ σκληρός και με όπλο την πίεση στην τελευταια περίοδο κέρδισε το ματς με 85-76.

Στα άλλα παιχνίδια της αγωνιστικής σε νίκες προχώρησαν πέρα από τον πρωτοπόρο Λεύκιππο και τον Μακεδονικό, συνέχισαν στις υψηλές θέσεις τις βαθμολογίες οι ΜΕΝΤ και Πανσερραϊκός που κέρδισαν Απόλλων Καλαμαρίας και Μέγα Αλέξανδρο αντίστοιχα.