ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, σκόρερς, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις Κατηγορίες

Με τους αγώνες όλων των κατηγοριών συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα τόσο στην Α’ όσο και σε Β’ και Γ’ Κατηγορία της ΕΠΣ Ξάνθης.

Όπως κάθε Δευτέρα το ThrakiSportS επιχειρεί την σύνοψη της αγωνιστικής με τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική σε κάθε κατηγορία.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΣΜΑΤΑ 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Απόλλων Ξάνθης – Αναγέννηση Θαλασσιάς 0-1
Εχίνος Σπορ – ΑΟ Βιστωνίδας 0-4
Άτλας Σελίνου – Απόλλων Διομηδείας 0-3
Φίλιππος Δροσερού – Άρης Πετεινού 2-0
Ερμής Μάνδρας – Ελπίδα Γενισέας 3-1
Παύλος Μελάς Κουτσού – Κεντητή 0-0
Κεσσάνη Ερασμίου – Ασπίδα Ξάνθης 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 17 ΑΓΩΝΕΣ):
1.Αναγέννηση Θαλασσιάς 49 (60-6)
—————————————–
2.Φίλιππος Δροσερού 46 (64-16)
3.ΑΟ Βιστωνίδας 37 (40-16)
4.Απόλλων Ξάνθης 33 (34-13)
5.Άρης Πετεινού 29 (40-23)
6.Ασπίδα Ξάνθης 29 (34-22)
7.Εχίνος Σπορ 21 (39-40)
8.Παύλος Μελάς Κουτσού 21 (35-34)
9.Απόλλων Διομήδειας 16 (23-65)
10.Ερμής Μάνδρας 16 (34-41)
—————————————
11.Ελπίδα Γενισέας 15 (21-41)
12.Κεντητή Ξάνθης 12 (19-52)
13.Άτλας Σελίνου 9 (29-54)
14.Κεσσάνη Ερασμίου 0 (12-58)*

*Η Κεσσάνη Ερασμίου έχει τιμωρηθεί με -5 βαθμούς και μετά από τρεις μηδενισμούς αποβάλλεται από το πρωτάθλημα

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡΣ
22 ΓΚΟΛ:
 Κοτόπουλος (Αναγέννηση Θαλασσιάς)
16 ΓΚΟΛ: Χατζηχασάνογλου (Εχίνος Σπορ)
13 ΓΚΟΛ: Τουρατζίδης (Άρης Πετεινού), Αραμπατζής (ΑΟ Βιστωνίδας), Καζάκης (Αναγέννηση Θαλασσιάς)
10 ΓΚΟΛ: Β. Μαρκοσιάν (Απόλλων Ξάνθης), Κατσιλίδης (Απόλλων Ξάνθης), Κλ. Κοντογιαννίδης (Φίλιππος Δροσερού), Γ. Καραγκιόζης (Ερμής Μάνδρας)
8 ΓΚΟΛ: Κυριαζίδης (Απόλλων Ξάνθης), Μουμίνογλου (Φίλιππος Δροσερού), Ρεφίκογλου Τζεσούρ (Φίλιππος Δροσερού), Αλή Τασίν (Φίλιππος Δροσερού), Τσακιρίδης (Άτλας Σελίνου)
7 ΓΚΟΛ:  Αλβανίδης (Ερμής Μάνδρας), Σοϊκάν (Παύλος Μελάς Κουτσού), Θεοφυλάκης (Παύλος Μελάς Κουτσού) Κοκόμπελης (Φίλιππος Δροσερού)
6 ΓΚΟΛ: Σαλήογλου Μαξούμ (Φίλιππος Δροσερού), Ριτβάν Τοπ Αλή (Παύλος Μελάς Κουτσού), Τοπτσι Χασάν (Παύλος Μελάς Κουτσού), Ευθυμιάδης (Ασπίδα Ξάνθης)
5 ΓΚΟΛ: Κρουστάλλης (Κεσσάνη Ερασμίου), Ζορινοφ (Απόλλων Διομήδειας), Μαλαδένης (Άρης Πετεινού), Καμπουρίδης (Άρης Πετεινού), Μωυσίδης (Ασπίδα Ξάνθης), Αδαμίδης (Άτλας Σελίνου), Ισμέτογλου (Ερμής Μάνδρας)
4 ΓΚΟΛ:  Παρσαντανιάν (ΑΟ Βιστωνίδας), Τζεβελέκης (ΑΟ Βιστωνίδας), Παπάζογλου (ΑΟ Βιστωνίδας), Μπροντίδης (ΑΟ Βιστωνίδας), Χότσκα (Εχίνος Σπορ), Καβάζ Μεμέτ Αλή (Εχίνος Σπορ), Μιχαηλίδης (Απόλλων Διομήδειας), Αχμέτογλου (Κεντητή), Τουργαΐδης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Πουτακίδης (Άρης Πετεινού), Γκασπαριάν (Κεσσάνη Ερασμίου), Ζωτος (Ασπίδα Ξάνθης), Καραπαζαρλής (Ελπίδα Γενισέας), Ταχήρογλου (Κεντητή)
3 ΓΚΟΛ: Αγγελάκης (ΑΟ Βιστωνίδας), Γεωργιάδης (Εχίνος Σπορ), Δελητσόγλου (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Πεντεζίδης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Δασκαλάκης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Τυριάκης (Άρης Πετεινού), Ντανατσίδης (Άτλας Σελίνου), Σαββογλου (Ασπίδα Ξάνθης), Νικολούδης (Ασπίδα Ξάνθης), Θωμογλου (Ασπίδα Ξάνθης), Καραμπατζάκης (Ερμής Μάνδρας), Αναστασιάδης (Απόλλων Διομήδειας), Παπαευαγγέλου (Άτλας Σελίνου), Μιλαχήμογλου (Κεντητή)
2 ΓΚΟΛ: Κουτσομιχάλης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Σταύρου (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Κελλίδης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Γκιονγκιόρ (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Βασιλειαδης (Απόλλων Διομήδειας), Νικολαΐδης (Απόλλων Διομήδειας), Φλώρος (Απόλλων Διομήδειας), Χρ. Μαρκοσιάν (Απόλλων Ξάνθης), Παπαδόπουλος (Ελπίδα Γενισέας), Εμίνογλου (Ελπίδα Γενισέας), Τσικούδης (Ελπίδα Γενισέας), Φιλιππίδης (Ελπίδα Γενισέας), Λεσκόφτσης (Ελπίδα Γενισέας), Τουράν (Ελπίδα Γενισέας), Ξενιτίδης (Άρης Πετεινού), Καρακάσης (Ερμής Μάνδρας), Κιοσέ (Εχίνος Σπορ), Χατζόπουλος (Άτλας Σελίνου), Καλτσίδης (Άτλας Σελίνου), Πεντεζίδης (Φίλιππος Δροσερού)
1 ΓΚΟΛ: Δελητζόγλου (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Κούπας (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Ντζομιάδης (Απόλλων Ξάνθης), Κυρκούδης (Απόλλων Ξάνθης), Μπαζοϊδης (Απόλλων Ξάνθης), Σελβίδης (Απόλλων Ξάνθης), Λάζαρης (Απόλλων Διομήδειας), Εμινογλου (Απόλλων Διομήδειας), Μιχαλημογλου (Απόλλων Διομήδειας), Αθανασόπουλος (Απολλων Διομήδειας), Λαμπίρης (Απόλλων Διομήδειας), Δαηλίδης (Αρης Πετεινού), Καντηλάφτης (Άρης Πετεινού), Κούτρας (Αρης Πετεινου), Αλεξανδρίδης (Απόλλων Διομήδειας), Μαλαδένης (Ασπίδα Ξανθης), Δομπάζης (Ασπίδα Ξάνθης), Χατζηπαρασκευάς (Ασπίδα Ξάνθης), Σοφτά Χιλμί (Ασπίδα Ξάνθης), Τσουκαταρίδης (Άτλας Σελίνου), Καλαμάρης (Ατλας Σελίνου), Μαμαλίγκατζης (ΑΟ Βιστωνίδα), Μαρτζακλής (ΑΟ Βιστωνίδα), Τσετινές (ΑΟ Βιστωνίδα), Ζάικος (Ελπίδα Γενισέας), Τολγκα (Ελπίδα Γενισέας), Παπαδούδης (Ελπίδα Γενισέας), Μποασί (Εχίνος Σπορ), Πετρόφ (Εχίνος Σπορ), Βασιλειάδης (Εχίνος Σπορ), Μιχαηλίδης (Εχίνος Σπορ), Ιντζέ Καρά (Εχινος Σκπορ), Χατζηχασάνογλου (Εχίνος Σπορ), Καμπούρ Εμρέ (Εχίνος Σπορ), Δουγανικιώτης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Καραγιαννιώτης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Ταϊφούν (Παύλος Μελάς Κουτσού), Καράνταης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Αλεξούδης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Γεωργιάδης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Κοκκάλας (Παύλος Μελάς Κουτσού), Καρατζάς (Φίλιππος Δροσερού), Βαΐτσης (Φίλιππος Δροσερού), Κιαζημογλου (Φίλιππος Δροσερού), Αχμέτογλου (Φίλιππος Δροσερού), Χασανογλου (Φιλιππος Δροσερου), ΑλήΟγλου (Φίλιππος Δροσερού), Κοντογιαννίδης Κυρ. (Φίλιππος Δροσερού), Μουρτεζάογλου (Κεντητή), Τζεμήλογλου (Κεντητή), Χιλμήογλου (Κεντητή), Κιαχίδης (Κεσσάνη Ερασμίου), Ευ. Γούλας (Κεσσάνη Ερασμίου), Χατζηπατέρας (Ερμής Μάνδρας), Χουρμουσαϊδης (Ερμής Μάνδρας), Καλλίδης (Ερμής Μάνδρας), Κοντογιαννίδης (Ερμής Μάνδρας), Χασάνογλου (Φίλιπος Δροσερού), Εφεντόπουλος (Φίλιπος Δροσερού)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18η, 16/2)
Εχίνος – Απόλλων Ξάνθης
ΑΟ Βιστωνίδας- Άτλας Σελίνου
Ασπίδα Ξάνθης-Φίλιππος Δροσερού
Απόλλων Διομήδειας – Ερμής Μάνδρας
Άρης Πετεινού- Παύλος Μελας Κουτσού
Ελπίδα Γενισέας-Κεντητή
Αναγεννηση Θαλασσιάς – Κεσσανη Ερασμίου 3-0 α.α.

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΠΟ Ξάνθης – Ατρόμητος Χρύσας 1-1
Αετός Τοξοτών – Δόξα Μυρωδάτου 3-0
Δόξα Σταυρούπολης – Ασπίδα Πηγαδίων 4-2
Αναγέννηση Π. Χρύσας – ΑΕ Ξάνθης 0-1
Κένταυρος – Αετός Γοργόνας ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
ΡΕΠΟ: Σμίνθη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 15 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Αετός Τοξοτών 36 (30-12)
2. ΑΕ Ξάνθης 34 (30-8)
3. ΑΠΟ Ξάνθης 24 (15-13)
4. Δόξα Σταυρούπολης 22 (35-20)
5. Αναγέννηση Π. Χρυσάς 19 (17-15)
6. Κένταυρος Ξάνθης 16 (18-19)* **
7. Ασπίς Πηγαδίων 15 (22-25)
8. Αετός Γοργόνας 14 (15-21)* **
9. Ατρόμητος Χρύσας 14 (16-17)*
10. Σμίνθη 11 (16-29)*
11. Δόξα Μυρωδάτου 2 (7-42)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους
** Με δύο αστερίσκους οι ομάδες που έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η, 15/2)
Αετός Τοξοτών – ΑΠΟ Ξάνθης
Δοξα Μυρωδάτου – Δόξα Σταυρούπολης
Ατρόμητος Χρύσας – Κένταυρος Ξάνθης
Αετός Γοργόνας – Σμίνθη
Ασπίδα Πηγαδίων – ΑΕ Ξάνθης
ΡΕΠΟ: Αναγέννηση Π. Χρύσας

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 9ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Εθνικός Κιμμερίων – Κεραυνός Π. Κατραμίου 4-0
Νέστος Κύρνου – Φίλιππος Δροσερού Β’ 4-4
ΑΠΟΞ Ραιδεστός – Νέα Θύελλα Μαγγάνων 0-4
Κοτύλη – ΑΕΚ Κυψέλης 1-5

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Εθνικός Κιμμερίων 21 (26-6)
2. Φίλιππος Δροσερού Β’ 17 (25-12)
3. ΑΕΚ Κυψέλης 17 (28-11)
————————————
4. Νέα Θύελλα Μαγγάνων 17 (19-10)
5. Κεραυνός Π. Κατραμίου 13 (15-18)
6. Νέστος Κύρνου 7 (13-27)
7. ΑΠΟΞ Ραιδεστός 7 (10-24)
8. Κοτύλη Ξάνθης 4 (11-33)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η, 16/2)
Νέστος Κύρνου – Εθνικός Κιμμερίων
Νέα Θύελλα Μαγγάνων – Κοτύλη Ξάνθης
Κεραυνός Π. Κατραμίου – ΑΠΟΞ Ραιδεστός
Φίλιππος Δροσερού Β’ – ΑΕΚ Κυψέλης

Материалы по теме:

Ο Θρακιώτης που βρέθηκε μια ανάσα από το Κύπελλο Γερμανίας!
Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Λεωνίδας Κάλφας -  Μπορεί να ακούγεται απίστευτο, αλλά είναι αληθινό! Ο σαββατιάτικος τελικός του Κυπέλλου Γερμανίας ανάμεσα στην ...
Στην Καλλιθέα ο Λυμπερόπουλος!
Ανταπόκριση από την Αθήνα: Μελίνα Ντισλιάν -  Στην απόκτηση του πρώην τερματοφύλακα της Skoda Ξάνθη Σωτήρη Λυμπερόπουλου προχώρησε η Καλλιθέα, παρά το ...
Παρόντος Παπούλια το αποψινό κρίσιμο μπαράζ της Εθνικής
Ανταπόκριση από την Αθήνα: Γιάννης Γιαγκίνης -  Η Εθνικής μας ομάδα θα αγωνιστεί απόψε κόντρα στην Ρουμανία, υπό το βλέμμα του Προέδρου ...
Football League: Από Δευτέρα στην Καβάλα ο Κώστας Ανυφαντάκης
Ο πρώην τεχνικός του Πανθρακικού Κώστας Ανυφαντάκης αναμένεται από Δευτέρα στην Καβάλα αν βέβαια πάνε όλα καλά και επιτραπούν οι ομαδικές προπονήσεις των ομάδων ...
Προς sold out! Εισιτήρια μόνο στην Κομοτηνή για Πανθρακικούς και Παοκτζήδες
Ανταπόκριση από Κομοτηνή: Γιάννης Κεσόπουλος -  Με μήνυμά της στο facebook η ΠΑΕ ενημέρωσε πώς εξαντλήθηκαν τα εισιτήρια που εξασφάλισε ο ΠΑΟΚ ...