ΕΠΣ Ξάνθης: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου, σκόρερς, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική σε όλες τις Κατηγορίες

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
Απόλλων Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης 0-0
ΑΟ Βιστωνίδας – Απόλλων Διομήδειας 2-0
Αναγέννηση Θαλασσιάς – Άρης Πετεινού 1-1
Εχίνος Σπορ – Ελπίδα Γενισέας 2-2
Κεσσάνη Ερασμίου – Κεντητή Ξάνθης 0-3 α.α.
Άτλας Σελίνου – Παύλος Μελάς Κουτσού 5-5
Φίλιππος Δροσερού – Ερμής Μάνδρας 5-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 15 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Αναγέννηση Θαλασσιάς 43 (57-6)
—————————————–
2. Φίλιππος Δροσερού 40 (58-13)
3.Απόλλων Ξάνθης 33 (34-11)
4. ΑΟ Βιστωνίδας 31 (35-16)
5. Άρης Πετεινού 26 (37-21)
6. Ασπίδα Ξάνθης 26 (31-20)
7. Εχίνος Σπορ 20 (38-35)
8. Παύλος Μελάς Κουτσού 17 (33-34)
9. Ελπίδα Γενισέας 15 (17-35)
10. Ερμής Μάνδρας 13 (31-38)
—————————————
11. Απόλλων Διομήδειας 12 (19-64)
12. Κεντητή Ξάνθης 11 (16-48)
13. Άτλας Σελίνου 6 (26-49)
14. Κεσσάνη Ερασμίου 0 (12-55)*
* Η Κεσσάνη Ερασμίου έχει τιμωρηθεί με -5 βαθμούς και μετά από τρεις μηδενισμούς αποβάλλεται από το πρωτάθλημα

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡΣ
22 ΓΚΟΛ:
Κοτόπουλος (Αναγέννηση Θαλασσιάς)
15 ΓΚΟΛ: Χατζηχασάνογλου (Εχίνος Σπορ)
13 ΓΚΟΛ: Τουρατζίδης (Άρης Πετεινού), Αραμπατζής (ΑΟ Βιστωνίδας)
11 ΓΚΟΛ: Καζάκης (Αναγέννηση Θαλασσιάς)
10 ΓΚΟΛ: Β. Μαρκοσιάν (Απόλλων Ξάνθης), Κατσιλίδης (Απόλλων Ξάνθης)
9 ΓΚΟΛ: Γ. Καραγκιόζης (Ερμής Μάνδρας), Κλ. Κοντογιαννίδης (Φίλιππος Δροσερού)
8 ΓΚΟΛ: Κυριαζίδης (Απόλλων Ξάνθης), Μουμίνογλου (Φίλιππος Δροσερού), Ρεφίκογλου Τζεσούρ (Φίλιππος Δροσερού), Αλή Τασίν (Φίλιππος Δροσερού), Τσακιρίδης (Άτλας Σελίνου)
7 ΓΚΟΛ: Σοϊκάν (Παύλος Μελάς Κουτσού), Θεοφυλάκης (Παύλος Μελάς Κουτσού)
6 ΓΚΟΛ: Σαλήογλου Μαξούμ (Φίλιππος Δροσερού), Κοκόμπελης (Φίλιππος Δροσερού), Ριτβάν Τοπ Αλή (Παύλος Μελάς Κουτσού), Τοπτσι Χασάν (Παύλος Μελάς Κουτσού), Αλβανίδης (Ερμής Μάνδρας), Ευθυμιάδης (Ασπίδα Ξάνθης),
5 ΓΚΟΛ: Κρουστάλλης (Κεσσάνη Ερασμίου), Ζορινοφ (Απόλλων Διομήδειας), Μαλαδένης (Άρης Πετεινού), Καμπουρίδης (Άρης Πετεινού), Μωυσίδης (Ασπίδα Ξάνθης), Αδαμίδης (Άτλας Σελίνου)
4 ΓΚΟΛ: Παπάζογλου (ΑΟ Βιστωνίδας), Μπροντίδης (ΑΟ Βιστωνίδας), Χότσκα (Εχίνος Σπορ), Καβάζ Μεμέτ Αλή (Εχίνος Σπορ), Μιχαηλίδης (Απόλλων Διομήδειας), Αχμέτογλου (Κεντητή), Τουργαΐδης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Πουτακίδης (Άρης Πετεινού), Γκασπαριάν (Κεσσάνη Ερασμίου), Ισμέτογλου (Ερμής Μάνδρας), Ζωτος (Ασπίδα Ξάνθης), Καραπαζαρλής (Ελπίδα Γενισέας)
3 ΓΚΟΛ: Αγγελάκης (ΑΟ Βιστωνίδας), Γεωργιάδης (Εχίνος Σπορ), Δελητσόγλου (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Πεντεζίδης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Τυριάκης (Άρης Πετεινού), Ντανατσίδης (Άτλας Σελίνου), Σαββογλου (Ασπίδα Ξάνθης), Νικολούδης (Ασπίδα Ξάνθης), Θωμογλου (Ασπίδα Ξάνθης), Καραμπατζάκης (Ερμής Μάνδρας), Αναστασιάδης (Απόλλων Διομήδειας), Παπαευαγγέλου (Άτλας Σελίνου)
2 ΓΚΟΛ: Δασκαλάκης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Κουτσομιχάλης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Σταύρου (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Κελλίδης (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Γκιονγκιόρ (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Νικολαΐδης (Απόλλων Διομήδειας), Φλώρος (Απόλλων Διομήδειας), Χρ. Μαρκοσιάν (Απόλλων Ξάνθης), Τζεβελέκης (ΑΟ Βιστωνίδας), Παρσαντανιάν (ΑΟ Βιστωνίδας), Παπαδόπουλος (Ελπίδα Γενισέας), Εμίνογλου (Ελπίδα Γενισέας), Τσικούδης (Ελπίδα Γενισέας), Φιλιππίδης (Ελπίδα Γενισέας), Λεσκόφτσης (Ελπίδα Γενισέας), Τουράν (Ελπίδα Γενισέας), Ξενιτίδης (Άρης Πετεινού), Καρακάσης (Ερμής Μάνδρας), Κιοσέ (Εχίνος Σπορ), Ταχήρογλου (Κεντητή), Μιλαχήμογλου (Κεντητή), Χατζόπουλος (Άτλας Σελίνου), Καλτσίδης (Άτλας Σελίνου)
1 ΓΚΟΛ: Δελητζόγλου (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Κούπας (Αναγέννηση Θαλασσιάς), Ντζομιάδης (Απόλλων Ξάνθης), Κυρκούδης (Απόλλων Ξάνθης), Μπαζοϊδης (Απόλλων Ξάνθης), Σελβίδης (Απόλλων Ξάνθης), Εμινογλου (Απόλλων Διομήδειας), Μιχαλημογλου (Απόλλων Διομήδειας), Αθανασόπουλος (Απολλων Διομηδειας), Δαηλίδης (Αρης Πετεινού), Καντηλάφτης (Άρης Πετεινού), Κούτρας (Αρης Πετεινου), Αλεξανδρίδης (Απόλλων Διομήδειας), Μαλαδένης (Ασπίδα Ξανθης), Δομπάζης (Ασπίδα Ξάνθης), Χατζηπαρασκευάς (Ασπίδα Ξάνθης), Σοφτά Χιλμί (Ασπίδα Ξάνθης), Τσουκαταρίδης (Άτλας Σελίνου), Καλαμάρης (Ατλας Σελίνου), Μαρτζακλής (ΑΟ Βιστωνίδα), Τσετινές (ΑΟ Βιστωνίδα), Τολγκα (Ελπίδα Γενισέας), Παπαδούδης (Ελπίδα Γενισέας), Μποασί (Εχίνος Σπορ), Πετρόφ (Εχίνος Σπορ), Βασιλειάδης (Εχίνος Σπορ), Μιχαηλίδης (Εχίνος Σπορ), Ιντζέ Καρά (Εχινος Σκπορ), Χατζηχασάνογλου (Εχινος Σπορ), Δουγανικιώτης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Καραγιαννιώτης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Ταϊφούν (Παύλος Μελάς Κουτσού), Καράνταης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Αλεξούδης (Παύλος Μελάς Κουτσού), Πεντεζίδης (Φίλιππος Δροσερού), Καρατζάς (Φίλιππος Δροσερού), Βαΐτσης (Φίλιππος Δροσερού), Κιαζημογλου (Φίλιππος Δροσερού), Αχμέτογλου (Φίλιππος Δροσερού), Χασανογλου (Φιλιππος Δροσερου), ΑλήΟγλου (Φίλιππος Δροσερού), Μουρτεζάογλου (Κεντητή), Τζεμήλογλου (Κεντητή), Χιλμήογλου (Κεντητή), Κιαχίδης (Κεσσάνη Ερασμίου), Ευ. Γούλας (Κεσσάνη Ερασμίου), Χατζηπατέρας (Ερμής Μάνδρας), Χουρμουσαϊδης (Ερμής Μάνδρας), Καλλίδης (Ερμής Μάνδρας), Κοντογιαννίδης (Ερμής Μάνδρας)

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η, 2/2)
ΑΟ Βιστωνίδας – Απολλων Ξάνθης
Ασπίδα Ξάνθης – Αναγέννηση Θαλασσιάς
Απόλλων Διομήδείας – Εχίνος Σπορ
Άρης Πετεινού – Κεσσάνη Ερασμίου 3-0 α.α.
Ελπίδα Γενισέας – Άτλας Σελίνου
Κεντητή Ξάνθης – Φίλιππος Δροσερού
Παύλος Μελάς Κουτσού – Ερμής Μάνδρας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 13ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΠΟ Ξάνθης – Αετός Γοργόνας 0-2
Δόξα Μυρωδάτου – Ασπίδα Πηγαδίων 0-3
Αετός Τοξοτών – Αναγέννηση Π. Χρύσας 2-0
Κένταυρος Ξάνθης – ΑΕ Ξάνθης 0-2
Σμίνθη Ξάνθης – Δόξα Σταυρούπολης 2-1
ΡΕΠΟ: Ατρόμητος Χρύσας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 13 ΑΓΩΝΕΣ):
1. Αετός Τοξοτών 30 (25-13)
2. ΑΕ Ξάνθης 28 (27-8)
3. ΑΠΟ Ξάνθης 20 (13-12)
4. Δόξα Σταυρούπολης 19 (20-17)
————————————
5. Κένταυρος Ξάνθης 16 (18-19)
6. Αναγέννηση Π. Χρύσας 16 (16-14)
7. Ασπίδα Πηγαδίων 15 (20-20)
8. Ατρόμητος Χρύσας 13 (14-14)*
9. Αετός Γοργόνας 11 (13-19)*
10. Σμίνθη 11 (16-27)
————————————
11. Δόξα Μυρωδάτου 2 (8-38)
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον δεύτερο γύρο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η, 1/2)
Δόξα Μυρωδάτου – ΑΠΟ Ξάνθης
Αετός Γοργόνας – Ατρόμητος Χρύσας
Ασπίδα Πηγαδίων – Αετός Τοξοτών
Αναγέννηση Π. Χρύσας – Δόξα Σταυρούπολης
ΑΕ Ξάνθης – Σμίνθη Ξάνθης
ΡΕΠΟ: Κένταυρος Ξάνθης

ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ – Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (8η, 2/2)
Φίλιππος Δροσερού Β’ – Εθνικός Κιμμερίων
Νέα Θύελλα Μαγγάνων – Κεραυνός Π. Κατραμίου
Κοτύλη Ξάνθης – Νέστος Κύρνου
ΑΕΚ Κυψέλης – ΑΠΟΞ Ραιδεστός

Материалы по теме:

Παρουσία του προέδρου της ΕΠΟ, του ΑΟΞ και πολλών ΕΠΣ από όλη τη χώρα η κοπή πίτας της ΕΠΣ Θράκης
  Πραγματοποιήθηκε σε γνωστό ξενοδοχέιο της πόλης παρουσία καλεσμένων από ολη την Ελλάδα και του νέου προέδρου της ΕΠΟ Βαγγέλη Γραμμένου η κοπή πίτας της ...
Super League: Τέλος τα σενάρια για τον Ηρακλή, στο εξωτερικό ο Τριάδης
  Στο εξωτερικό θα συνεχίσει την καριέρα του ο πρώην μεσοεπιθετικός για μια εξαετία της Ξάνθης και του Απόλλωνα Σμυρνης για μισή σεζόν Παναγιώτης Τριάδης. Το ...
Βασικοί οι δύο Θρακιώτες στο φιλικό της Εθνικής Παίδων
Ανταπόκριση από την Αθήνα: Κώστας Πιτιακούδης -  Η Εθνική Παίδων με δύο παίκτες της Skoda Ξάνθη βασικούς στην σύνθεσή της, αναδείχθηκε ισόπαλη ...
ΕΠΣ Ξάνθης: Οσα έγιναν στην αναμέτρηση του κυπέλλου Ηρακλής Ζυγού – Κιμμέρια (+photos)
Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης - Την πρόκριση του στους «8» κλείδωσε η ομάδα του Ηρακλή, που υποδέχτηκε στον Ζυγό τον Εθνικό Κιμμερίων ...
Football League: Σκόραρε δις ο Κομοτηναίος Θανάσης Ντίνας και πάτησε ξανά κορυφή ο ΟΦΗ
  Εις διπλούν σκόρερ χρίστηκε ο Κομοτηναίος Θανάσης Ντίνας στην επιβλητική νίκη του ΟΦΗ επί του Παναιγιάλειου στο Ηράκλειο, με το ένα εξ'αυτών να είναι ...