Super League: Τρίποντο επί του ΟΦΗ στο τελευταίο δεκάλεπτο για τους Νέους της Ξάνθης

Η Ξάνθη πήρε ένα πολύτιμο τρίποντο επί του ΟΦΗ για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Super League, στην αναμέτρηση που διεξήχθη το πρωί της Κυριακής στις αθλητικές εγκαταστάσεις των Πηγαδίων.

Η ομάδα Κ19 του Κώστα Μπεδρελή μετά από ένα μοιρασμένο παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις, ευτύχησε να προηγηθεί στο 81′ χάρη σε γκολ του Τσιπούρα και να σφραγίσει τη νίκη της τρία λεπτά αργότερα με το τέρμα του Φάκκη.

Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν με τον Σκέντζο στο 89′ να πετύχουν το γκολ της τιμής, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ στο 2-1. Η ξανθιώτικη ομάδα έφτασε τους 20 βαθμούς και ανέβηκε στην 8η θέση, μαζί με τον Πανιώνιο, τον οποίο αντιμετωπίζει σε δύο εβδομάδες στην Αθήνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γιώργος Δρακίδης με βοηθούς τους Σαββόγλου και Εμίν Κεχαγιά της ΕΠΣ Ξάνθης.

Κ19 ΑΟ ΞΑΝΘΗ (Μπεδρελής): Στεπάνοβιτς, Μανίσογλου, Μπάκος (86′ Γκασιμπαγιαζίδης), Νιαζήφογλου, Τενεκές, Παπαδόπουλος, Τσιπούρας, Ιωακειμίδης (58′ Τσιεγγελίδης), Φάκκης, Πιτσόλης, Κοτόπουλος.