A2 Γυναικών: Πάλεψε για 30 λεπτά η Ασπίδα αλλά δεν απέφυγε την ήττα από την Πυλαία

Με σκορ 49-68 γνώρισε την ήττα η Ασπίδα Ξάνθης από την ΑΕ Πυλαίας στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών. Η Ασπίδα ήθελε να διεκδικήσει κάθε πιθανότητα που της αντιστοιχούσε για ένα θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Πυλαίας αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες ανέβασαν την διαφορά και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Κορυφαία και μοναδική διψήφια για την Ασπίδα ήταν η Παυλάκη με 15 πόντους και 1 τρίποντο ενώ για τις φιλοξενούμενες διψήφιες ήταν οι Γράψα με 16 και 3 τρίποντα, Δεληγιάννη 14 και Παπαρδέλα 12.

Δεκάλεπτα: 13-21, 28-33 (αποτέλεσμα ημιχρόνου), 37-47, 49-68 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 15(1), Καραλίδου Σ. 4, Ευθυμίου, Τσακίρη 8, Αντώνογλου 4, Πετρίδου, Τασελαρίδου, Μωυσένκο 3, Σουλιώτη 4, Μπίκου, Βαρελτζή 3, Καρακώστα 4.

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 3, Αντωνιάδου 7(1), Κουράτορα 3(1), Γράψα 16(3), Λάλου 8, Τζιαμπάζη 3(1), Πετρίδου, Παπαρδέλα 12, Δεληγιάννη 14.