LIVE από το Χαριλάου για την Super League: Άρης – ΑΟ Ξάνθη 1-0 (Τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στο αγώνα Άρης – Ξάνθη για την 20η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη στο αγώνα Άρης – Ξάνθη για την 20η αγωνιστική της Super League.

Ώρα 19:00 Οι δυο ομάδες είναι ισόβαθμες με 26 βαθμούς στο -5 από Παναθηναικό.

Ώρα 19:09 Η Ξάνθη θα συναντηθεί για 6η φορά σε ένα χρόνο με τον Αρη έχοντας 3 ήττες για το πρωτάθλημα και 2 για το κύπελλο.

Ώρα 19:14 Η εντεκάδα του Αρη: Κουέστα, Ρόουζ, Δεληζήσης, Βέλεθ, Κόρχουτ, Ματίγια, Λούκας Σάσα, Φετφατζίδης, Μαντσίνι, Λάρσον, Μπρούνο Γκάμα.

Ώρα 19:17 Η εντεκάδα της Ξάνθης: Αμπάντ, Κοβάτσεβιτς, Σόσα, Μπαξεβανίδης, Κασάδο, Φασίδης, Ντουρίσκοβιτς, Φοσέ, Τέρκι, Λισγάρας, Κάστρο

Ώρα 19:21 Στον πάγκο του Αρη καθονται οι Έμαν, Μπα, Ντιγκινί, Μαρτίνες, Σόουζα, Μπακούτσης και Τόνσο.

Ώρα 19:24 Στον πάγκο του ΑΟΞ: Γκονζάλβες, Αμορίμ, Καμαρά, Μαλεζάς, Μασάδο, Σάντος, Θυμιάνης.

Ώρα 19:30 Ετοιμες οι δυο ομαδες. Ο Αρης στην σέντρα.

1′ Έναρξη αγώνα

5′ Αυτή την ώρα έχουμε στο 35′ Λαμια -ΠΑΟΚ 0-1 με γκολ του Μάτος.Νωρίτερα Αστερας Τρίπολης-Πανιωνιος 2-0

7′ Τίποτα μέχρι στιγμής στον αγώνα.

14′ Πρώτη τελική στο ματς για τον Άρη, ο Ρόουζ από το ύψος του πέναλτι πιάνει την κεφαλιά, ο Άμπαντ μπλοκάρει τη μπάλα.

22΄Φαση διαρκείας στην περιοχή της Ξανθη αλλα η σεντρα του Κόρχουτ δεν ανησυχεί τον Άμπαντ

26′ Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Φοσέ για μαρκάρισμα στον Γκάμα.

28′ Αουτ απ’ ευθείας φαουλ του Ματίγια

33′ Ολόκληρη η Ξάνθη πίσω από το κέντρο, χωρίς ωστοσο να απειλέιται ιδιαίτερα

35′ Χλιαρό σουτ του Μαντσίνι μπλοκαρει ανετα ο Αμπαντ.

36′ Παραλίγο να εχουμε το αυτογκολ της χρονιας σε τσαφ του Κουεστα σε γύρισμα αλλα η μπαλα δεν είχε δυναμη και προλαβε την μπαλα.

37′ Κιτρινη ο Κοβασεβιτς για φραγμα στον Γκάμα.

44′ Καλο σουτ του Γκαμα ο Αμπαντ διωχνεισε κορνερ.

45′ Ημίχρονο. Μέτριο ματς χωρίς φασεις. Αποτέλεσμα ημιχρονου Αρης – ΑΟ Ξάνθης 0-0

46′ Σουτ του Γκαμα άουτ

49′ Κίτρινη κάρτα ο Βέλεθ για μαρκάρισμα στον Κάστρο.

53′ Αλλαγη για τον Αρη ο Ντιγκινί στηνθέση του Μαντσίνι

56′ Κίτρινη ο Μπαξεβανίδης

58′ Γκολ! Ο Αρης ανοιγει το σκορ με πεναλτι Γκαμα. Ο Αμπαντ ανετρεψε τον Σασα και ο Φωτιάδης εδειξε πέναλτι. Αρης – ΑΟ Ξανθης 1-0

60′ Ο Εντουαρντο στην θέση του Φοσε.

62′ Αλλαγη για τον ΑΟΞ, ο Σταρτζεον στην θέση του Φασίδη.

68′ Μεγαλη φάση για τον Αρη σε ωραία προσπάθεια του Ντιγκινί, αλλα το σουτ από την ωραια πασα του Γαλλου πέρασε μόλις άουτ.

71′ Κίτρινη ο Κόρχουτ για μαρκάρισμα στον Τζουρίτσκοβιτς

74′ Κίτρινη ο Τζουριτσκοβιτς

78′ Κίτρινη στον Τσαλίκη στον πάγκο της Ξάνθης, πιθανώς για διαμαρτυρία.

81′ Κλεινει τις αλλαγές ο Παρασχος, ο Κοβασεβιτς παραχωρέι την θέση του στον Ντε Αμορίμ.

82′ Καλή ευκαιρία για τον Αρη με τον Φετφατζίδη αλλά αυτός αντι να πασάρει στον αμαρκαριστο Ροουζ σουταρε και κόπηκε σε κορνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

84′ Σουτ του Κορχουτ στα περιστέρια.

85′ Στην θέση του τραυματια Λάρσον που κουτσαινει μπαίνει ο Μαρτίνεθ.

87′ Μεγαλη φάση για Αρη όταν σε φαουλ του Γκάμα η κεφαλιά του Ντιγκινί, σταματά στο δεξί δοκάρι του Άμπαντ.

88′ Καλή φαση μετά από ώρα γιατην Ξάνθη με σουτ του Σταρτζεον

90′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+1′ Ο Μπα στην θέση του Ματίγια

90+3 Ευκαιρία με τον Ντιγκινι σουταρει πάνω στον ΑΑμπαντ.

90+4′ Λήξη αγώνα. Κακή και πάλι η Ξάνθη ηττήθηκε από έναν μέτριο Αρη. Τελικό αποτέλεσμα Αρης – ΑΟ Ξάνθης 1-0