LIVE από τα Πηγάδια για το Κύπελλο Ελλάδος: ΑΟ Ξάνθη – Άρης 0-1 (τελικό αποτελεσμα)

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση από το Ξάνθη FC Arena τον πρώτο αγώνα της «φάσης των 16» του Κυπέλλου Ελλάδος, ανάμεσα στον ΑΟ Ξάνθη και τον Άρη Θεσσαλονίκης.

Καλησπέρα σας! Από αυτή την ανάρτηση θα μπορείτε μέσα από το ThrakiSportS για το επόμενο περίπου τρίωρο να παρακολουθήσετε τον αγώνα της Ξάνθης με τον Άρη για τους «16» του Κυπέλου Ελλάδος.

Ωρα 20:52 Διαιτητες οι Κουμπαράκης (Θράκης) με βοηθό τον Τζιωτζιο επίσης από την ΕΠΣ Θρακη και τον Χατζηνάκο (Δράμας). Τέταρτος ο Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

Ώρα 21:00 Πολύ κρύο στο γήπεδο, 3 βαθμοί.

Ώρα 21:02 Η εντεκάδα της Ξάνθης: Μπέντο, Κασάδο, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Σόσα, Καμαρά, Τερκί, Μουλέν, Τζουρίτσκοβιτς, Μπαριέντος, Κάστρο

Ώρα 21:09 Η εντεκάδα του Αρη: Κουέστα, Ρόουζ, Βέλεθ, Δεληζήσης, Κόρχουτ, Ματίγια, Σάσα, Φετφατζίδης, Γκάμα, Λάρσον, Ιντέγιε

Ωρα 21:15 Αναπληρωματικοί για τον ΑΟΞ: Στεπάνοβιτς, Θυμιάνης, Φοσέ, Κοβάσεβιτς, Ντε Αμορίμ, Μπαξεβανίδης, Εντουάρντο

Ώρα 21:20 Στον πάγκο του Αρη οι Τσιλιγγίρης, Μπακούτσης, Μπα, Μαρτίνες, Σόουζα, Μαντσίνι, Ντουρμισάι. Με ιδια εντεκάδα ο Αρης σε σχεση με τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ.

Ώρα 21:28: Οι ομάδες στιο γηπεδο έχουν πάρει θέση και σε λίγο θα έχουμε την σέντρα.

Ώρα 21:30 Σέντρα μετά το σφυριγμα του Κουμπαρακη.

4′ Ο Αρης παταει καλύτερα μέχρι τώρα.

9′ Μεγαλη ευκαιρία για τον Αρη μετά από λαθος του ΑΟΞ αλλα ο Φετφατζίδης σούταρε αουτ.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.

11′ Ο Μπεντο πραγματοποιεί 2 πολύ καλές φασεις αρχικα σε φαουλ του Ματιγια και στην επαναφορά σε δυαντο σουτ του Κορχουτ.

13′ Πολύ κρυο, που εχει επηρεασει τους παίκτες του ΑΟΞ να κοιτούν τους παίκτες του Αρη να ελέγχουν τον αγώνα.

15′ Καλη φαση διαρκέιας για τον ΑΟΞ στην περιοχή του Αρη, αλλα οι Ξανθιωτες δεν μπορεσαν να σουταρουν. Πρωτη ουσιαστικη απειλή για τους γηπεδούχους.

18′ ΓΚΟΛ! Ο Αρης ανοιγει το σκορ μετά από ασιστ του Λάρσον ο Ιντεγε σχεδόν σε κενό τερμα σκοραρει. ΑΟ Ξάνθης – Αρης 0-1

25′ Ο ΑΟΞ προσπαθεί να ισορροπήσει τον αγώνα.

27′ Σουτ του Βελεθ μετά από ωραια ενεργεια του Λαρσον πάνω στα σωματα.

31′ Σουτ του Ντουριτσκοβιτς εκτος περιοχής η μπλα στο παρκινγκ του γηπεδου.

37′ Υποψία φασης γιατον ΑΟΞ αλλα η σεντρα του Τερκι κοβεται από τους αμυντικους

41′ Σουτ του Σοσα αουτ.

45′ Ημίχρονο. Ο ΑΟΞ πίσω στο σκορ χωρίς να απειλήσει τον Κουέστα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου ΑΟ Ξάνθης – Αρης 0-1

46′ Εναρξη β’ μερους

47′ Μπήκε καλα ο ΑΟΞ.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς.

50′ Ωραιος συνδυασμος για τον Άρη με Γκαμα, Ιντεγε, Λαρσον το σουτ του Σουηδου ψηλά αουτ.

53′ Ωραια αντεπίθεση του Αρη που περνά ανεκμετάλλευτη. Παίρνει ο Αρης πάλι τον έλεγχο.

56′ Ετοιμαζονται αλλαγες για τις 2 ομάδες.

57′ Ο Ντε Αμοριμ στην θέση του Μουλεν. Ετοιμαζεται ο Ντουρμισαι για τον Αρη

58′ Ο Ντουρμισαι στην θέση του Λάρσον

61′ Καλός συνδυασμός του Αρη αλλα ο Μπεντο προλαβαινει τον Ιντεγε.

65′ Μεγαλη φαση γιατον Αρη αλλα ο Μπεντο κρατα το 0-1 στο μονοκοματο από πλάγια σουτ του Φετφατζίδη.

66′ Κεφαλια του αφύλακτου Δεληζηση αουτ. Η Ξανθη παρακολουθεί τον αγώνα μέχρι τώρα.

69′ Αλλαγη για τον Αρη. Ο Μαντσίνι στην θέση του Γκάμα.

70′ Διπλή αλλαγη ετοιμαζει ο Παρασχος

71′ Ο Φοσε και ο Κοβάσεβιτς στην θέση των Μπαριέντος και Κασάδο.

73′ Ο Μπέντο δειχνει και πάλι παρων και πεφτει στην γωνια στου ωράιο σουτ του Φετφατζίδη

76′ Η Ξανθη πήρε τον έλεγχο στο τελευταιο διαστημα κερδίζοντας 2 κορνερ που περνάνε ανεκμετάλλευτα.

81′ Κίτρινη στον Ντουρμισαι για διαμαρτυρία.

82′ Κλεινει τις αλλαγες του αγώνα ο Αρης. Ο Μπα στην θεση του Ιντεγε.

87′ Απίστευτη ευκαιρια ο Αρης ο Ντουρμισαι ανενοχλητος στην μικρή περιοχή ιάνει αέρα.

89′ Ακυρωνεται ως οφσαιντ γκολ του Μαντσινι από φανταστική ενεργεια του Φετφατζιδη. Δύσκολη φαση για τον Ροδοπίτη επόπτη.

90′ Μεγαλη φαση η σημαντικοτερη στον αγώνα με τον Φοσε από κοντα αλλα η μπαλα αουτ. Τεσσερα λεπτα των καθυστερήσεων.

90+4′ Λήξη αγώνα. Κακή και ακίνδυνη επιθετικά η Ξανθη, δικαια επικρατηση του Αρη. Τελικό αποτελεσμα ΑΟ Ξάνθης- Αρης 0-1