LIVE από τα Πηγάδια για την Super League: ΑΟ Ξάνθη – Παναιτωλικός 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα ανάμεσα στον ΑΟ Ξάνθη και τον Παναιτωλικό για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη στον αγώνα ΑΟ Ξάνθη – Παναιτωλικός για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ώρα 16:50 Η εντεκάδα της Ξάνθης: Αμπάντ, Καρασαλίδης, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Τερκί, Τζουρίτσκοβιτς, Κοβάτσεβιτς, Εντουάρντο, Καμαρά, Φοσέ, Εστούρτζεον.

Ώρα 16:52 Η εντεκάδα του Παναιτωλικού: Κνετ, Γιοβάνοβιτς, Ταχάρ, Σανιά, Μαρσιάλ, Ντίας, Αριγίμπι, Λιάβας, Ντάλσιο, Πάρρας, Μιμίτο.

Ώρα 16:56 Σε πέντε περίπου λεπτά θα έχουμε την έναρξη του αγώνα στα Πηγάδια.

Ώρα 16:54 Στον πάγκο της Ξάνθης βρίσκονται οι: Σάο Μπέντο, Ουίλιαμ, Ρενέλα, Μπαριέντος, Μουλέν, Ντε Λούκας, Θυμιάνης.

Ώρα 16:55 Στον πάγκο του Παναιτωλικού οι: Γιαννακόπουλος, Γιαννιώτης, Καββαδίας, Τσιγγάρας, Σιέστεντ, Φυτόπουλος, Ντουάρτε.

1′ Έναρξη αγώνα

7′ Σύγκρουση του Γιοβάνοβιτς με τον Τζουρίτσκοβιτς.

13′ Ο Στούρτζεον έκανε την προβολή, αλλά δεν ανησύχησε ο Κνετ.

18′ Πρώτη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Παρράς βγαίνει από αριστερά, έκανε το πλασέ, αλλά ο Αμπάντ απομακρύνε. Σε ετοιμότητα ο Ισπανός τερματοφύλακας.

22′ O Φοσέ υποδέχτηκε την μπάλα από τα δεξιά, έκανε και το σουτ, η μπάλα κοντράρε και έφυγε κόρνερ.

24′ Ο Αριγίμπι για τον Παναιτωλικό παίρνει την μπάλα στα δεξιά, συγκλίνει, κάνει και το σουτ με το αριστερό. Πολύ άστοχο.

31′ Ο Καρασαλίδης επιχειρεί το ανάποδο ψαλίδι εντός περιοχής και χτυπά τον Ταχάρ στο κεφάλι.

43′ Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Τζουρίτσκοβιτς κάνει το σουτ με το αριστερό στην κίνηση, ο Κνετ απομακρύνει με εξαιρετική επέμβαση σε κόρνερ.

44′ Ο Λιάβας πηγαίνει κάπως άτσαλα πάνω στον Τζουρίτσκοβιτς. Φάουλ δεξιά όπως επιτίθεται η Ξάνθη.

45′ Ημίχρονο. Μέτριος αγώνα δίκαια η ισοπαλία μέχρι τώρα. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: ΑΟ Ξάνθη – Παναιτωλικός 0-0

Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Πέρασε μέσα ο Μπαριέντος.

Αλλαγή και για τον Παναιτωλικό. Ο Τσιγγάρας στη θέση του Παρρά.

46′ Έναρξη β’ μέρους

48′ Σε θέση οφσάιντ ο Αριγίμπι. Επιχείρησε καλό το σουτ αλλά η φάση θα πρέπει να θεωρείται ως μη γενόμενη.

51′ Φάουλ κερδίζουν οι γηπεδούχοι αλλά κι αυτό πέρασε ανεκμετάλλευτο.

59′ O Τζουρίτσκοβιτς υποδέχεται την μπαλιά του Κοβάτσεβιτς από δεξιά, κάνει το γύρισμα. Είναι κακό, όμως, καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

65′ Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντε Αμορίμ στη θέση του Κοβάτσεβιτς.

66′ Εκτελείται το κόρνερ, δεν απομακρύνει γρήγορα η άμυνα της ομάδας του Αγρινίου, ο Λισγάρας κάνει το σουτ στην κίνηση, αλλά και πάλι ο Λιάβας απομακρύνει.

70′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε στη θέση του Μιμίτο.

74′ Ο Μαρσιάλ μαρκάρει τον Φοσέ, ο Γάλλος πέφτει στο έδαφος. Και πάλι ο Τσαμούρης προσφεύγει στο VAR. Η αλήθεια είναι ότι δεν προκάλεσε την πτώση.

84′ Τελευταίες φάσεις για τις δυο ομάδες αλλά καμία δεν δίχνει ικανή να φθάσει στο γκολ.

88′ Η Ξάνθη έχει την κατοχή της μπάλας στα τελευταία δευτερόλεπτα.

90′ Ο Ντουάρτε έφυγε στην αντεπίθεση, έδωσε δεξιά στον Ντίας, ο Ουρουγουανός έκανε κάτι σαν σέντρα-σουτ αλλά ουδεμία τύχη.

90+4′ Λήξη αγώνα. Ο ΑΟΞ δεν τα κατάφερε απέναντι στον ουραγό Παναιτωλικό. Τελικό αποτέλεσμα: ΑΟ Ξάνθη – Παναιτωλικός 0-0