ΕΠΣ Έβρου: Οι Φέρες «καθάρισαν» από νωρίς και νίκησαν τον Ιπποκράτη

Ολοκληρώθηκε το τελευταίο εναπομείναν παιχνίδι της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Η Θράκη μπήκε δυνατά από το ξεκίνημα και πήρε τη νίκη με 3-0 κόντρα στον Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολης στις Φέρες.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν σε πολύ καλή κατάσταση και μόλις στο δεύτερο λεπτό του ματς ο Τσιπλάκης άνοιξε το σκορ. Πιο μετά και στο 19′ ο Μπόρας με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0. Ο Τσιπλάκης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 32′ κατάφερε να γράψει το 3-0 βάζοντας ουσιαστικά τέλος στην υπόθεση νίκης.

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι διατήρησαν το πάνω «χέρι» στο ρυθμό και προσπάθησαν να δημιουργήσουν κι άλλες φάσεις για να πετύχουν κάποιο γκολ. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε όπως ακριβώς το πρώτο μέρος και η Θράκη Φερών πήρε μια ακόμα νίκη στο Πρωτάθλημα.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 11ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (ΔΕΥΤΕΡΑΣ)
Θράκη Φερών – Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 3-0 (2′, 32′ Τσιπλάκης, 19′ Μπόρας πεν.)