Β’ Εθνική: Μεγάλη νίκη της Ασπίδας επι του Άρη με Κόλλια, Κάζα και … Μπρατίδη!

Μεγάλη νίκη με 26-20 πήρε επί του Αρη για την 5η αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Β’Εθνικής στο χάντμπολ, η Ασπίδας Ξάνθης με καταπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο μερος.

Οι ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ μέχρι το ημίχρονο (10-10), με τον Αρη να έχει μικρό προβαδισμα μέχρι λίγο πανε οι ομάδες στα αποδυτήρια. Με το ξεκίνημα του ημιχρόνου η ομάδα της Ξάνθης πήρε «κεφάλι» 13-10 στο 25′, 20-15 στο 50′ και επικρατησε 26-20 παιρνοντας την 3η της νίκη στο πρωταθλημα.

Από την Ασπίδα 10 γκολ είχε ο Κόλλιας, 5 ο Καζαντζίδης και ο Αγαθόνικος και 3 ο Μπρατίδης που ξαναφορεσε την φανέλα της Ασπίδας κόντρα στον Αρη του οποίου τα χρώματα όπως και ο Καζαντζίδης φόρεσαν στο παρελθόν. Από τον Αρη 7 είχε ο Σαράφης (φώτο anexartitos).

Πεντάλεπτα : 4-3, 5-4, 6-8, 7-8, 7-9, 10-10 (ημίχρονο), 13-10, 16-12, 17-14, 20-15, 23-18, 26-20.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ : Μπρατίδης 3, Αγαθόνικος 5, Ασκεπίδης 1, Βασιλακόπουλος, Ευθυμίου, Καϊκης, Χασμάς, Ακτενίζογλου 1, Καραμανώλης, Μαργαρίτης, Καλιωράκης, Καζαντζίδης 5, Πατσατζής, Μουλάκης, Κόλλιας 10, Ναθαναηλίδης 1