Α2 Ανδρών: Ήττα στα σημεία για τον Άθλο Ορεστιάδας από τον Μακεδονικό

Ήττα με 2-3 σκορ από τον Μακεδονικό υπέστη ο Άθλος Ορεστιάδας εντός έδρας στα σημεία, σε ένα πραγματικό ντέρμπι για τις υψηλές θέσεις της Βαθμολογίας.

Ο Άθλος μπήκε πολύ δυνατά στο πρώτο σετ κατακτώντας με 25-23 καθώς σε όλο το σετ ήταν μπροστά.

Ο Μακεδονικός αντέδρασε και επέστρεψε στον αγώνα και έκανε το 1-2 στα σετ κατακτώντας το δεύτερο σετ με 20-25 και το τρίτο 21-25.

Οι γηπεδούχοι όντας με την πλάτη στον τοίχο αντέδρασαν δυνατά και ισοφάρισαν σε 2-2 κατακτώντας το σετ με 25-15.

Στο 5ο σετ, ο Μακεδονικός ήταν από την αρχή καταιγιστικός με τον Άθλο να μην αντέχει την πίεση και να χάνει με 8-15 βάζοντας 1 πόντο στο βαθμολογικό του σακούλι.

ΆΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Τσιακμάκης): Καρδαμανίδης, Σκαρλατίδης, Καβαρατζής, Μαρκίδης, Καζαντζίδης, Καρράς, Αρχοντούδης (λ) / Τριανταφυλλίδης, Γραμματικάκης