Β’ Εθνική: Ισοφάρισε στο φινάλε η Ασπίδα Ξάνθης τον Πανσερραϊκό (+photos)

Ισόπαλος 27-27 έληξε ο αγώνας της 4ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Β’Εθνικής στο χάντμπολ, άναμεσα στον Πανσερραϊκό και της Ασπίδας Ξάνθης που έγινε στο Κλειστό Γυμναστήριο της Κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων.

Οι ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκορ μέχρι το ημίχρονο (11-11). Με το ξεκίνημα του ημιχρόνου η ομάδα της Ξάνθης πήρε «κεφάλι» στο 15-18 στο 40′ αλλα οι Σερραίοι κατάφεραν αρχικά να ισοφαρίσουν το παιχνίδι 22-22 στο 50’ και στη συνέχεια να περάσουν μπροστά με 25-24 στο 55’ και 27-25 στο 57’. Η Ασπίδα πάλεψε και στο τελευταίο λεπτο ισοφαρισε φτανοντας τους 5 πόντους όσους έχει ο Πανσερραικος, Άρης και οι Πόντιοι Κιλκις και βρισκεται στο -3 από την Προσοτσάνη.

Από την Ασπίδα 8 γκολ είχε ο Καζαντζίδης και 7 ο Αγαθόνικος. εμβ από τους Σερραιους 11 ελιχε ο Τσέλιος (φώτο anexartitos).

Πεντάλεπτα : 3-1, 6-4, 8-6, 9-9, 10-10, 11-11 ( ημίχρονο ), 12-13, 15-18, 18-21, 22-22, 25-24, 27-27.

Διαιτητές : Πάρις Γράψας-Απόστολος Βαγγελτζίκης

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Λογοθετίδης, Μ.Τσίτος, Προδαφίκας, Κωστόπουλος 1, Αλαμάνος 3, Τσιφούτης 1, Ξ.Τσίτος 1, Τσέλιος 11, Σαμαράκης 2, Φουντουκίδης 2, Παυλής, Στεργίδης, Καζακίδης, Χατζηδήμος, Σουρβίνος 3, Ντάμαρης 3.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ : Αγαθόνικος 7, Ασκεπίδης 1, Βασιλακόπουλος, Ευθυμίου, Καϊκης, Χασμάς, Καραμανώλης, Μαργαρίτης, Καλιωράκης 2, Καζαντζίδης 8, Πατσατζής 2, Μουλάκης 2, Κόλλιας 5.