B΄ Εθνική: Πάλεψε και κόντρα στους διαιτητές αλλά δεν τα κατάφερε στον Εύοσμο ο ΓΑΣ Κομοτηνή!

Ο ΓΑΣ Κομοτηνής έχοντας αρκετά παράπονα από τους τρεις διαιτητές γνώρισε την ήττα με 71-66 το απόγευμα της Κυριακής στον Εύοσμο κόντρα στον τοπικό Αίαντα, και σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αποτελεσματα παρέμεινε χαμηλά στην βαθμολογία.

Ο ΓΑΣ αγωνίστηκε χωρίς τους τραυματίες Μαγουλά και Παλάσκα και με αποκάλυψη τον Κομοτηναιο Καρκατσελη και εκτός κλίματος αγώνα τον Λεπτοκαρυδη που σκόραρε μόνο μια βολή, παρόλα αυτα στο μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού ήταν πίσω αλλα κοντά χωρίς να χάσει την επαφή του σκορ, αλλά έλλειψε το κάτι παραπάνω για ένα σπουδαίο διπλό.

Πρώτος σκόρερ για τον ΓΑΣ ήταν ο Κίμωνας Λεχούδης με 19 πόντους και ακολούθησε ο Καδήρ Χαλήλ με 14 πόντους ενώ 13 πόντους σημείωσε ο νεαρός Βασίλης Καρκατσέλης.

Δεκάλεπτα: 15-15, 32-26, 49-41, 71-66

Διαιτητές : Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης-Ντόγκας

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γυμνόπουλος-Κόρκας) : Μπρούκς 6(1), Λαζαρίδης 11(3), Πετανίδης 3(1), Πουλιανίτης 7, Ζώτος 16(1), Σεκαδάκης, Στόλης 7, Καπινιάρης 13(1), Παπαπασχάλης, Κατσαούνης 2, Περιστεράκης 6(2)

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης) : Καρκατσέλης 13(1), Λεπτοκαρίδης 1, Μαστροδημήτρης, Λεχούδης 19(1), Κουτσοβασίλης 5(1), Παπανδρεόπουλος, Σπέντζος 10, Χαληλ Καδηρ 14, Τσουμπρής, Σταυριανόπουλος.