Α2 Γυναικών: Πάλεψε η Νίκη αλλά ηττήθηκε στην Σταυρούπολη

Νέα ήττα για την Νίκη Αλεξανδρούπολης, η οποία πάλεψε στην έδρα του ΕΟ Σταυρούπολης, σε έναν αγώνα πολύ κρίσιμο για την παραμονή στην κατηγορία.

Ο αγώνας είχε πολλές διακυμάνσεις με την Νίκη να προσπαθεί να πάρει βαθμό ή βαθμούς στην έδρα του ΕΟ Σταυρούπολης.

Το πρώτο σετ κατέληξε με 25-20 στους γηπεδούχους με την Νίκη να αντιδράει και να είναι σαρωτική στο 2ο σετ κατακτώντας το με 15-25. Αυτό δεν ήταν αρκετό για να βοηθήσει ψυχολογικά στα επόμενα δύο σετ την ομάδα του Ανδρεάδη, η οποία έχασε το 3ο σετ με 25-19 και το 4ο με 25-21, μη καταφέρνοντας να πάρει κάτι παραπάνω.

ΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ): Πεπόνη Χατζηνικολάου, Σιδηροπούλου, Καλφα ( L ) – Καραμπάση (L) Παπαζογλου, Καραμιχαλη, Μπακλαβά/ Κεσεσιδου, Παπαδάτου